Συνεχίζει με νίκες ο Α.Ο Τρίκαλα: 4 – 0 με το Δενδροχώρι

Σε βαρύ αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο και υπό συνεχή βροχή και κρύο , ο Α.Ο.Τρίκαλα υποδέχτηκε στο γήπεδο του Πυργετού το Δενδροχώρι.

0 555

Σε βαρύ αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο και υπό συνεχή βροχή και κρύο , ο Α.Ο.Τρίκαλα υποδέχτηκε στο γήπεδο του Πυργετού το Δενδροχώρι. Η ομάδα των Τρικάλων νίκησε με σκορ 4-0 και συνέχισε να παραμένει αήττητη στον Β΄όμιλο της Α1 ερασιτεχνικής αλλά και χωρίς ακόμη να έχει δεχτεί κάποιο γκολ.
Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός ειδικά στο δεύτερο μέρος με τον ΑΟΤ να σκοράρει τέσσερα τέρματα αλλά και την ομάδα του Δενδροχωρίου κυρίως στο πρώτο ημίχρονο να στέκεται πολύ καλά στο γήπεδο δείχνοντας καλά στοιχεία σαν ομάδα.

Α΄ ΜΕΡΟΣ

Πίεσε ο Α.Ο. Τρίκαλα για το γρήγορο γκολ από την αρχή, οι του Δενδροχωρίου με προσοχή στην άμυνα και με αντεπιθέσεις στάθηκαν στον αγωνιστικό χώρο. Λίγες οι καλές φάσεις πάντως στο πρώτο 45λεπτο και δύο γκολ.

17΄1-0. Ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ, όταν ο Φασούλας σέντραρε από δεξιά και ο Ζυγούρης σηκώθηκε πιο ψηλά απ΄όλους και με κεφαλιά νίκησε τον πολύ καλό Ντανίκα.
Στο 35΄σημαντική ευκαιρία για τον Α.Ο.Τρίκαλα με τον Τσικρικά να πλασάρει από κοντά και τον Ντανίκα να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

38΄2-0. Σε φάση διαρκείας, ο Ζυγούρης σούταρε , η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μηνάς σκόραρε.

Στο 40΄ το Δενδροχώρο απείλησε για το γκολ με τον Κολότσιο να σουτάρει και τον Ζαφείρη να μπλοκάρει.

Β΄ΜΕΡΟΣ

Είχε μεγαλύτερο ρυθμό η επανάληψη, περισσότερες φάσεις με τα Τρίκαλα να ανεβάζουν στροφές και να παίρνουν μεγαλύτερο μέρος στο γήπεδο.
Στο 50΄ο Μηνάς σούταρε η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από την εστία.
Στο 53΄ ο Τσικρικάς στη σέντρα, ο Αγγελόπουός σουτ στην κίνηση η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 66΄ πλασέ από τον Φασούλα έβγαλε σε κόρνερ ο Ντανίκας.
Στο 77΄ο Ντανίκας έκανε την απόκρουση του αγώνα όταν ο Φασούλας εξαπέλυσε δυνατό σουτ και ο τερματοφύλακας του Δενδροχωρίου απέκρουσε στο «παράθυρο» την μπάλα σε κόρνερ.
78΄3-0. Σε κόρνερ του Φασούλα από την αριστερή πλευρά, ο Τσερέπι με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 82΄ο Ρούντος σούταρε δυνατά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία.
90΄4-0. Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, ο Φασούλας έκανε μια κούρσα από αριστερά μπήκε στην περιοχή πλάσαρε απέκρουσε ο Ντανίκας και στην επαναφορά ο Τσικρικάς ευστόχησε.

Διαιτητές οι Δουλόπουλος-Τσακνής-Ρούσσι

Α.Ο.Τρίκαλα (προπ.Β. Γκούμπλιας): Ζαφείρης, Γεωργάκης ( 60΄Παπαναστασίου), Μπαντίκος (70΄Ρούντος), Τσερέπι, Μαγουλιώτης , Σαρακατσάνος ( 46΄Μπορμπότης), Ζυγούρης, Αγγελόπουλος, Φασούλας, Τσικρικάς, Μηνάς.

Α.Ο. Δενροχωρίου: (προπ. Μ. Ζαβλανός) : Ντανίκας, Τσιγάρας ( 62΄Μπακάλης Β.), Γκέκας, Μπακάλης Σπ. ( 50΄Σκουλής), Παπακώστας Γ., Τζέλλης, Παπακώστας Σ., Καραβαγγέλης, Κολότσιος, Παπακώστας Ν.( 62΄Μπαρούτας), Σκράπαρης.