Στην παράταση ο ΑΟΤ «λύγισε» 4-2 τον «ηρωϊκό» Πετρόπορο

0 337

Με μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα τον τερματοφύλακα του Πετροπόρου Λούκουρο ο οποίος έβγαλε αναρίθμητες φάσεις στην εστία του , ο Α.Ο.Τρίκαλα χάνοντας σωρεία ευκαιριών κατάφερε τελικά να φτάσει στην παράταση για να κερδίσει τον Πετρόπορο με 4-2 και να προκριθεί στον τρίτο γύρο του ερασιτεχνικού κυπέλλου.
Ένα ματς το οποίο παρακολούθησαν περίπου 200 φίλαθλοι ήταν απολαυστικό με δεκάδες ευκαιρίες από πλευράς Α.Ο.Τ. και έξι τέρματα συνολικά στο παιχνίδι.
Ανώτερη η ομάδα του ΑΟΤ, πολύ καλά στημένη αμυντικά αυτή του Πετροπόρου πάλεψε «ηρωϊκά» και έχοντας έναν Λούκουρο σε μεγάλη μέρα , κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές και άντεξε μέχρι την παράταση.
Η ομάδα των Τρικάλων έπαιζε και με 10 παίκτες από το 80΄ λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας στον Ρούντο για δυνατό παίξιμο.

Τα γκολ

35΄0-1. Ο Φασούλας σέντραρε από αριστερά και ο Μαγουλιώτης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
51΄ 1-1. Αδράνεια των αμυντικών του ΑΟΤ σε κόρνερ, ο Μπάρδας με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια.
60΄1-2. Σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Πετρόπορου, ο Φασούλας με σουτ νίκησε τον Λούκουρο.
63΄2-2. Ένα φάουλ από δεξιά και από 40 μέτρα εκτέλεσε ο Ν. Τσέλιος η μπάλα πέρασε απ΄όλους μέσα στην περιοχή και κατέληξε στα δίχτυα.
108΄2-3. Ο Παπαναστασίου με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Λούκουρου.
119΄2-4. Επιθετική προσπάθεια από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Αγγελόπουλο μέσα στην περιοχή που με βολέ σημείωσε το τελικό σκορ.

Αναρίθμητες οι ευκαιρίες

Πάρα πολλές όπως είπαμε οι ευκαιρίες του αγώνα που είχαν από την μια τις επιθετικές προσπάθειες του ΑΟΤ , την μαχητικότητα στην άμυνα του Πετρόπορου και τις καταπληκτικές αποκρούσεις του τερματοφύλακα Λούκουρου.
Στο 5΄ο Γεωργάκης σουτ απέκρουσε ο Λούκουρος
Στο 6΄ο Μηνάς πλασέ η μπάλα λίγο έξω.
Στο 14΄παράλληλη σέντρα ο Μπορμπότης δεν πρόλαβε από κοντά
Στο 20΄σούταρε ο Φασούλας η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 23΄κεφαλιά Αγγελόπουλου σε κόρνερ έβγαλε ο Λούκουρος.
Στο 36΄φοβερή απόκρουση του Λούκουρου σε σουτ του Γεωργάκη.
Στο 40΄ ο Φασούλας μόνος του σούταρε άτσαλα.
Στο 42΄ο Μηνάς σουτ ο Λούκουρος και πάλι απέκρουσε με τα πόδια.
Στο 43΄ξανά ο Μηνάς, ο Λούκουρος έβγαλε την μπάλα κόρνερ.
Στο 50΄ ο Ανδρ. Μπαλάφας πήγε να πλασάρει τον πρόλαβε ο Μαγουλιώτης.
Στο 55΄απίστευτη διπλή επέμβαση του Λούκουρου σε ισάριθμες προσπάθειες των Μηνά και Φασούλα.
Στο 65΄ και πάλι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είπε όχι στο βολέ του Παπαναστασίου.
Στο 70΄ο Γεωργάκης έπιασε το σουτ η μπάλα ελάχιστα έξω.
Στο 72΄ ο Δήμος Μπαλάφας έχασε τεράστια ευκαιρία πλασάροντας άουτ από κοντά.
Στο 73΄ ο Γεωργάκης δοκίμασε η μπάλα έξω.
Στο 83΄ ο Παπαναστασίου το σουτ ο Λούκουρος και πάλι μπλόκαρε.
Στο 88΄ ο Φασούλας ελίχθηκε πλάσαρε λίγο έξω.
Στο 92΄ απίστευτη ευκαιρία από τον Φασούλα πλασέ και άουτ.
Στο 101΄ ο Λούκουρος εντυπωσιακά πετάχθηκε και έβγαλε την μπάλα κόρνερ σε σουτ από τον Γεωργάκη.
Στο 103΄ ο Λούκουρος είπε όχι και πάλι στον Φασούλα.
Στο 107΄νέα επέμβαση σε κόρνερ του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.