Στάθηκε Βράχος στο Μεγαλοχώρι ο Βράχος Καστρακίου – Ισόπαλο το Κρύα Βρύση – Φαρκαδόνα

Σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 έγιναν τα παιχνίδια της Α Ερασιτεχνικής κατηγορίας στα γήπεδα του νομού μας.

0 384

Ο Βράχος Καστρακίου στο Μεγαλοχώρι πήρε τους βαθμούς της νίκης αφού κέρδισε την τοπική ομάδα με 0 – 3. Η ομάδα του Καστρακίου που ξεκίνησε με το δεξί την χρονιά, νικώντας την Κρύα Βρύση με 2 – 4, έχοντας καλή παρουσία στο παιχνίδι με το Φλαμούλι ( 2 – 3 ) συνεχίζει να κάνει καλές εμφανίσεις παίρνοντας σήμερα την νίκη απέναντι στο Μεγαλοχώρι που βρίσκονταν στην πρώτη τετράδα της κατηγορίας. Τα γκολ του Βράχου πέτυχαν οι Λευτέρης Γιαννούλας και Βασίλης Παππάς με καταπληκτικό τακουνάκι και ο Αλέξανδρος Μπαλογιάνννης. Τελικό σκορ 0 – 3 με τον Βράχο να αναρριχάται στην βαθμολογία…

Ισόπαλο έληξε στην Διάβα το παιχνίδι της Κρύας Βρύσης με την Φαρκαδόνα στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Κρύας Βρύσης προηγήθηκε στο σκορ πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό με αυτογκόλ των φιλοξενουμένων επάνω σε φάση. Η Φαρκαδόνα που πίεσε αρκετά την άμυνα της Κρύας Βρύσης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 75′. Στη συνέχεια η Κρύα Βρύση απάντησε στο 89′ με γκολ του Γιάννη Καλτσούδα ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Φαρκαδόνα ισοφάρισε σε 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Νίκη ανάσα πέτυχε η Δόξα Μεγάρχης στο σημερινό παιχνίδι με τον Πρόδρομο κερδίζοντας με 1 – 0 με προσπάθεια του Τριγώνη στο 65′.