Πήραν νίκες Βράχος Καστρακίου και Κρύα Βρύση στα σημερινά παιχνίδια

Ένα δυνατό παιχνίδι κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες έγινε στο γήπεδο του Καστρακίου με τους παίχτες του Βράχου Καστρακίου να διεκδικούν τη νίκη με νύχια και με δόντια. Τελικά ο Βράχος Καστρακίου μετά από ένα δυνατό παιχνίδι και τον Πύργο να πιέζει και να κυνηγά στο σκορ τον Βράχο κέρδισε με 4 – 2.

0 384

Ένα δυνατό παιχνίδι κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες έγινε στο γήπεδο του Καστρακίου με τους παίχτες του Βράχου Καστρακίου να διεκδικούν τη νίκη με νύχια και με δόντια. Τελικά ο Βράχος Καστρακίου μετά από ένα δυνατό παιχνίδι και τον Πύργο να πιέζει και να κυνηγά στο σκορ τον Βράχο κέρδισε με 4 – 2. Ο Βράχος Καστρακίου προηγήθηκε με γκολ του Παππά Βασίλη, ενώ ο Τέλης Βαβίτσας έκανε με ανάποδο ψαλιδάκι το 2 – 0. Όμως οι πάιχτες του Πύργου απάντησαν γρήγορα με γκολ και το πρώτο ημίχρονο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 2 -1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πύργος ισοφάρισε σε 2 – 2 ενώ στη συνέχεια Τάτσιος και Τσικρικάς έδωσαν τη νίκη στον Βράχο με 4 – 2.

Εύκολο απόγευμα είχε η Κρύα Βρύση στους Αγίους Αποστόλους που πήρε τη νίκη από την τοπική ομάδα με 1 – 6. Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Αλμπάνης ( 2 ), Αβραμόπουλος, Χαϊταλής, Αναστογιάνης και Λιάκος.