Οι αγώνες της Κυριακής – Αποτελέσματα

Αρκετά γκολ περιείχε η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας του Β’ ομίλου όπου αγωνίζονται οι ομάδες της περιοχής Καλαμπάκας.

0 354

Η Ασπροκκλησιά κέρδισε επάξια την Χρυσομηλιά στο γήπεδο των Αμπελίων πετυχαίνοντας τρία γκολ. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ και το κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Αργύρη. Σε καλή φόρμα και πάλι ο Γιαννης Καλτσούδας της Ασπροκκλησιάς που πέτυχε τα δυο από τα τρία γκολ του αγώνα ενώ θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα αν έκανε τις ευκαιρίες γκολ. Το τρίτο γκολ της Ασπροκκλησιάς πέτυχε ο Βασίλης Πινιάρας. τελικό σκορ του αγώνα 1 – 3.

Ο Πανχασιακός δεν κατάφερε να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα στην έδρα του κόντρα στον Άρη Περιστέρας. Ο Άρης Περιστέρας κέρδισε με 0 – 3 τον Πανχασιακό μετά από γκολ που πέτυχαν οι Πινιάρας στο 1ο λεπτό του αγώνα, ο Ζαλαβράς στο 25′ και ο Γκιάτας στο 87′ περίπου.

Η Δόξα Διάβας κέρδισε την Πηγή με 0 – 4 έχοντας σε καταπληκτική φόρμα τον Αναστογιάννη που πέτυχε τα τρία τέρματα από τα τέσσερα. Το τέταρτο πέτυχε ο Τάμπας.