Ο Φορτούνης έσωσε τον Ολυμπιακό από την ήττα – Ισόπαλο το παιχνίδι με τον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς είναι η ομάδα που έκοψε βαθμούς από τον Ολυμπιακό για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα!

0 328

Οι Πειραιώτες έμειναν πίσω στο σκορ για παρθενική φορά εφέτος και δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα, παρά μόνο να ισοφαρίσουν με τον Φορτούνη (1-1).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ράμος στο 35ο λεπτό και έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμά τους. Ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε και τελικά έσωσε την παρτίδα με το γκολ του Φορτούνη στο 72ο λεπτό.

O Πλατανιάς έγινε η πρώτη ομάδα που έκοψε βαθμούς από τον Ολυμπιακό στο φετινό πρωτάθλημα, βάζοντας φρένο στο σερί 17 νικών που έτρεχαν οι Πειραιώτες. Παράλληλα η ομάδα των Χανίων κατάφερε να αποσπάσει δεύτερη ισοπαλία από τον Ολυμπιακό μέσα στη σεζόν, μετά το 2-2 του Κυπέλλου στο γήπεδο Καραϊσκάκη, για τη φάση των ομίλων.