Εύκολο πάρκινγκ.. έγιναν πλέον οι διαβάσεις πεζών στην πόλη μας καθώς σε πολλά σημεία, αρκετοί είναι οι οδηγοί που κάνουν στάση ή στάθμευση ( τις περισσότερες φορές ) χωρίς κανένα σεβασμό στους συμπολίτες τους, που θέλουν να διασχίσουν τον δρόμο με ασφάλεια και από το σημείο που ορίζει ο κ.ο.κ.
Μητέρες με καροτσάκια, παιδάκια μικρά, ηλικιωμένοι, άτομα με ειδικές ανάγκες και ο κάθε πολίτης, καθημερινά αντιμετωπίζουν την απάθεια του καθε οδηγού που σταματά όπου βρει τόσο για να κάνει την δουλειά του, όσο και να παρκάρει!
Δυστυχώς η μη επιβολή προστίμων στην πόλη μας για μη τήρηση του κοκ στα βασικά της καθημερινότητας οδηγεί σε συμπεριφορές που δεν αρμόζουν σε μια κοινωνία που έχουν δικαίωμα όλοι!