Λαχτάρησε το Φλαμούλι από τον Βράχο Καστρακίου – Πήρε τη νίκη η Κρύα Βρύση στο Βαλτινό – Αποτελέσματα

Σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 έγιναν τα παιχνίδια της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας των ομάδων του νομού μας, μεταξύ των οποίων ο Βράχος Καστρακίου και η Κρύα Βρύση.

0 322

Στο γήπεδο του Καστρακίου έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με την ομάδα του Βράχου Καστρακίου να διεκδικεί επάξια το παιχνίδι και να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με 2 – 1 μετά από δυο γκολ του Τσικρικά που πέτυχε με πέναλτι κάνοντας το Φλαμούλι να “τρομάζει” από το παιχνίδι του Βράχου.

Η ομάδα του Φλαμουλίου προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ενώ δυο φάσεις στην συνέχεια στην περιοχή του, έδωσαν το προβάδισμα στον Βράχο που στάθηκε αρκετά καλά σε όλο το παιχνίδι έχοντας παράλληλα και καλές ευκαιρίες για γκολ.

Το Φλαμούλι στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε τα υπόλοιπα δυο γκολ που του έδωσαν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που τους κυνήγησε έως το τελευταίο λεπτό!

Η Κρύα Βρύση πήρε τη νίκη στο Βαλτινό με 2 – 4, με τον Λευτέρη Αβραμόπουλο σε πολύ καλή φόρμα να πετυχαίνει τα 3 από τα 4 γκολ του παιχνιδιού και τον Άγγελο Αλμπάνη να σκοράρει με την σειρά του και να γίνεται το τελικό 2 – 4.