Επιτυχίες του ΠΑΣ Ασκληπιού

Για άλλη μια φορά οι αθλητές Μητσιούλας Νικόλαος και Τσινάνης Κωνσταντίνος εντυπωσίασαν κατά την διάρκεια των αγώνων και έδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει, αφού κατέλαβαν την 1η  και 2η  θέση.

0 920

Συγκεκριμένα στην κατηγορία mini έχουν ως εξής:

• Μητσιούλας Νικόλαος (ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ)
  • Τσινάνης Κωνσταντίνος (ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ)
  • Καρλιώτης Αρ. (Γ.Σ. Λάρισας)

Στην κατηγορία mini κοριτσιών η Μητσιούλα Χάϊδω πήρε την 1η θέση και στις πανκορασίδες η πρωτοεμφανιζόμενη Γεωργία Γεωργαλή  πήρε και αυτή την 1η θέση.

Στην κατηγορία παμπαίδων ο αθλητής του ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ Παπαπαναγίωτου Γεώργιος κατέλαβε την 4η θέση και ο Κούκος Κωνσταντίνος την 7η θέση.

Η διαδρομή ήταν καταπληκτική μέσα στο πανέμορφο άλσος του Προφήτη Ηλία και οι αποστολές έμειναν κατάπληκτες από την ομορφιά. Τους αγώνες παρακολούθησε και η πρόεδρος του αθλητικού οργανισμού του Δήμου Τρικκαίων κα Ελένη Αργυροπούλου.

Ωστόσο για άλλη μία φορά ο πρωταθλητής και βαλκανιονίκης Καράτζιος Γ. κέρδισε και τον τελευταία αγώνα για την φετινή σεζόν, Ανάβαση στη Πάρνηθα με μεγάλη διαφορά από τους άλλους αθλητές. Η συμμετοχή ήταν ικανοποιητική γι’αυτή την εποχή που έγινε ο αγώνας καθώς ο καιρός ήταν κρύος και βροχερός. Η άνεση με την οποία ο Τρικαλινός άσσος κερδίζει τους αγώνες, μας γεμίζει αισιοδοξία για την επόμενη αγωνιστική σεζόν καθώς θα αγωνίζεται και του χρόνου στην ίδια κατηγορία (ΕΦΗΒΩΝ).

Ο προπονητής Γρατσάνης Δ. που και στους 2 αγώνες ΜΙΝΙ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ το Σάββατο 3/11 στα Τρίκαλα και στην Πάρνηθα Κυριακή 4/11 στην Αθήνα, συνόδευσε τους αθλητές που όπως πάντα συνηθίζει να κάνει, για να δίνει τις απαραίτητες οδηγίες στους αθλητές μας. Η δουλειά που κάνει είναι αξιόλογη και αποτελεσματική. Ο απολογισμός για φέτος στην ομάδα του ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ φανερώνει τη σωστή δουλειά του προπονητή αλλά και των αθλητών.

Στην πόλη μας (Τρίκαλα) αυτές τις μέρες βρίσκεται ο ομοσπονδιακός προπονητής Στέργιος Σαλπαδήμος και σε μια συνάντηση που είχε με τον Νομάρχη του πρότεινε να γίνει Δημότης Τρικάλων.