Εκτός έδρας ήττα για την γυναικεία ομάδα των Μετεώρων απο το Μαγνησιακό με σκορ 4 – 0

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Σπύρου Τσίακαλου στην δύσκολη έδρα του Βόλου και γνώρισαν βαριά ήττα με σκορ 4 – 0.

0 358

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Σπύρου Τσίακαλου στην δύσκολη έδρα του Βόλου και γνώρισαν βαριά ήττα με σκορ 4 – 0. Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Σπύρου Τσίακαλου στην δύσκολη έδρα του Βόλου και γνώρισαν βαριά ήττα με σκορ 4 – 0.

Το παιχνίδι έγινε σε γήπεδο με πλαστικό χόρτο, πράγμα που δυσκόλεψε αρκετά τις προσπάθειες των κοριτσιών. Ο Μαγνησιακός ευτύχισε να προηγηθεί νωρίς με ένα τυχερό γκολ. Η ομάδα των Μετεώρων πίεσε στη συνέχεια, δημιούργησε κάποιες καλές ευκαιρίες αλλά χωρίς την επίτευξη κάποιου τέρματος και το ημίχρονο έληξε με σκόρ 1 – 0 υπέρ του Μαγνησιακού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαγνησιακός διπλασίασε νωρίς τα τέρματα του και κάπου εκεί η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των γηπεδούχων. Τα Μετέωρα ανοίχτηκαν για να μειώσουν το σκορ, έχασαν κλασικές ευκαιρίες αλλά η ομάδα του Βόλου χτύπησε στην αντεπίθεση και σημείωσε άλλα δυο τέρματα.

Τελικό σκορ 4 – 0 και το μυαλό όλων στην ομάδα των Μετεώρων είναι στο επόμενο κρίσιμο εντός έδρας παιχνίδι με τις Σέρρες όπου με νίκη θα κάνουν σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία.