Έκανε την ανατροπή ο Α.Ο Βυτουμά στη Φήκη – Εφτάρα ο Άρης στο Κηπάκι – Νίκες για Πανχασιακό, Άγιαξ και Χρυσομηλιά

Σήμερα το πρωί έγιναν στα γήπεδα του νομού μας οι αγώνες του Β’ ομίλου της Α1 ερασιτεχνικής κατηγορίας.

0 332

Στα σημερινά παιχνίδια ξεχώριζε το παιχνίδι του Α.Ο Βυτουμά με την Φήκη, όπου η ομάδα του “Killer” Νίκου Στεφόπουλου έκανε την μεγάλη ανατροπή και πήρε μια μεγαλιώδη νίκη. Η ομάδα του Βυτουμά που έχανε στο 1ο ημίχρονο με 1 – 0, μετά από άψογη εμφάνιση του Χριστόφορου Μούτσιου στο 2ο ημίχρονο, έκανε το 1 – 2 παίρνοντας μια σπουδαία νίκη. Μια νίκη που την ευχαριστήθηκαν οι άνθρωποι του Α.Ο Βυτούμα ενώ είναι και ένα “δώρο” θα λέγαμε για την ομάδα του Άρη Περιστέρας που παραμένει πρώτος και αφήνει την Φήκη και άλλους βαθμούς πίσω!

“Τραίνο” παραμένει ο Άρης Περιστέρας και η καλή πορεία συνεχίζεται με την πρώτη θέση του ομίλου και της κατηγορίας να είναι αποκλειστικά δική του. Ο Άρης στο σημερινό παιχνίδι με το Κηπάκι κέρδισε με  1 – 7 με γκολ των, Π. Τάκου, Λ. Μπουτίνα, Κ. Τάτσιου, Κ. Ντούλα, Καμέτα και Ράππα ( 2 ).

Με νίκη επέστρεψε στον Γάβρο ο Πανχασιακός μετά από μια καλή εμφάνιση στο Δενδροχώρι, κέρδισε την τοπική ομάδα με 0 – 3. Τα γκολ του Πανχασιακού πέτυχαν οι Πούλιος, Παπαστεφάνου και Μπόζιακας.

Πολύτιμους βαθμούς πήρε και ο Άγιαξ Ασπροκκλησιάς στο σημερινό παιχνίδι με τον Κεφαλοβρυσιακό που έγινε στην Ασπροκκλησιά. Η ομάδα του Ηλία Γκουλιάφα κέρδισε με 3 – 1 τους φιλοξενούμενους με γκολ των Κιτσόπουλου, Αδάμου και Μπέλλου.

Νίκη πήρε και η ορεινή ομάδα της Καλαμπάκας, η Δόξα Χρυσομηλιάς με 2 – 0 επί του Γενεσίου. Τα γκολ πέτυχαμ οι Ζαχαράκης και Ευθυμίου.