Α.Σ Μετέωρα – Ισόπαλο το παιχνίδι με τον ΠΑΟ Κρύας Ιωαννίνων – Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο της Καλαμπάκας “Βασίλης Καρακίτσιος” το 2ο παιχνίδι των Μετεώρων από τους αγώνες μπαράζ που γίνονται αυτό το διάστημα για το εισιτήριο στην Δ΄Εθνική κατηγορία.

0 712

Το παιχνίδι με τον ΠΑΟ ΚΡΥΑΣ Ιωαννίνων έληξε χωρίς νικητή αφού η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν το τέλος και οι δυο ομάδες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας ( 1 – 1 ).

Το προβάδισμα στα Μετέωρα το έδωσε ο Γιώργος Γραβάνης με κεφαλιά από πολύ καλή μπαλιά του Χρήστου Αυγέρου ενώ ο ίδιος παίχτης είχε ένα δοκάρι στα τελευταία λεπτά του αγώνα..

Η ομάδα των Μετεώρων είχε πολλές καλές ευκαιρίες για να μεγαλώσουν το σκορ και να αρπάξουν τους βαθμούς της νίκης αλλά η μπάλα δεν θέλησε να ξαναβρεί τα δίχτυα και το μαρτυρούν δυο δοκάρια που υπήρξαν κατά το παιχνίδι.

Άτυχη στιγμή του αγώνα ο τραυματισμός του αρχηγού του Α.Σ Μετέωρα Μανώλη Παπαγεωργόπουλου,  ο οποίος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Κ.Υ Καλαμπάκας για τις πρώτες βοήθειες.

Επίσης στα τελευταία λεπτά του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σκρέκας των Μετέωρων.

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή στο “Βασίλης Καρακίτσιος” όπου η ομάδα των Μετεώρων θα υποδεχθεί την ΑΕΝ Σελεύκειας

as krya IMG 3725as krya IMG 3729as krya IMG 3793as krya IMG 3815as krya IMG 3824as krya IMG 3830as krya IMG 3856as krya IMG 3867as krya IMG 3875as krya IMG 3878as krya IMG 3885as krya IMG 3889as krya IMG 3923as krya IMG 3943as krya IMG 3947as krya IMG 3983as krya IMG 4007

as krya IMG 3733as krya IMG 3752as krya IMG 3762as krya IMG 3774as krya IMG 3797as krya IMG 3811as krya IMG 3872as krya IMG 3901as krya IMG 3966as krya IMG 4001