Α1 – Νίκες και ισοπαλίες για της ομάδες της περιοχής μας

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα της Κρύας βρύσης και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αυξάνοντας την διαφορά όλο και περισσότερο από την Διάβα που ακολουθεί.

0 356

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα της Κρύας βρύσης και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αυξάνοντας την διαφορά όλο και περισσότερο από την Διάβα που ακολουθεί. Η Κρύα Βρύση κέρδισε τα Αμπελάκια με 2 γκολ του Νίκου Κουβελά που βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και παίζει σημαντικό ρόλο στην πορεία της ομάδας.

Η Διάβα δεν μπόρεσε να κρατήσει το 1 – 0 με το οποίο προηγούνταν εως το 90 (!) λεπτό και πήρε τον ένα βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι με την Πηγή μέσα στο λασπωμένο γήπεδο της Διάβας.

Η Χρυσομηλιά κατάφερε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα με  γκολ του Φλέγκα μέσα στο γήπεδο των Αμπελίων στο παιχνίδι με τους Γόμφους.

Ο Άρης Περιστέρας κέρδισε άνετα τον Πορταϊκό με σκορ 1 – 3. Και τα τρια γκολ του αγώνα πέτυχε ο Βασίλης Πώχος, προσφέροντας αρκετό θέαμα.

Η Ασπροκκλησιά έχασε από το Πρίνος με 1 – 0 στο εκτός έδρας για εκείνη παιχνίδι.