Α.Ο. Δόξα Διάβας – Πιαλεία 3 – 0

0 1.272

Ένα ήσυχο πρωινό πέρασε η ομάδα της Διάβας την Κυριακή ,  αφού πέτυχε μία εύκολη νίκη με αντίπαλο την ομάδα της Πιαλείας . Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα χωρίς όμως να πιάσουν καλή απόδοση . Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο που το ματς είχε ουσιαστικά κριθεί , παρουσίασαν μία φλύαρη εικόνα με αρκετά λάθη στην ανάπτυξη . Έντονη ήταν η παρουσία του κόσμου που εκμεταλλεύτηκαν το ηλιόλουστο Κυριακάτικο πρωινό και κατηφόρισαν στο γήπεδο της Δόξας .

Φάσεις – γκολ .

9 – Τρομερός κεραυνός του Λευτέρη Αβραμόπουλου η μπάλα στο δοκάρι της Πιαλείας .

16 – Μπαλιά του Γιώργου Ι. Κόνη στον Νίκο Στεφόπουλο , ο οποίος με φοβερό σουτ στην κίνηση ανοίγει το σκορ 1-0 .

27 – Σέντρα του Φορτούνη παράλληλα με την εστία και ο επερχόμενος Ν. Στεφόπουλος με το στήθος διπλασιάζει τα τέρματα της Δόξας σημειώνοντας το 6ο φετινό του γκολ .

90 – Κόρνερ του Φορτούνη , γυριστή κεφαλιά του Δημήτρη Μποτίνα που στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Μπακογιάννη και γράφει το τελικό 3-0 .