Ράξα – Αγιοφυλλικός 4 – 1

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον πρώτο σκόρερ της Ράξας  Μιχάλη Ζορμπά, η Ράξα  επικράτησε με το πλούσιο 4 – 1 του Αγιοφυλλικού και παρέμεινε στο κυνήγι της κορυφής, πίσω από την Λεπτοκαρυά και τον Κεφαλοβρυσιακό.

0 272

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον πρώτο σκόρερ της Ράξας  Μιχάλη Ζορμπά, η Ράξα  επικράτησε με το πλούσιο 4 – 1 του Αγιοφυλλικού και παρέμεινε στο κυνήγι της κορυφής, πίσω από την Λεπτοκαρυά και τον Κεφαλοβρυσιακό. Ο Αγιοφυλλικός χωρίς να πιάσει καλή απόδοση που μας είχε συνηθίσει τις τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκε από την ομάδα τις Ράξας και  δεν  κατάφερε  να κατακτήσει  τρεις πολύτιμους βαθμούς. Οι παίκτες της Ράξας  πέτυχαν το γρήγορο γκολ που ήθελαν, όμως στη συνέχεια παρουσιάστηκαν αναποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Ο Αγιοφυλλικός στη συνέχεια  ανέβασε την απόδοση του έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες με τους Παπαδόπουλο,Μπουσμπα και Γουγουλάκη και δεν κατάφερε να σκοράρει. Μάλιστα το αποτέλεσμα ήταν να δεχτεί ένα γκολ στο 46’ και έτσι το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις ομάδες με σκορ 2-0.  Στην επανάληψη, συνεχίστηκε για τον Αγιοφυλλικό η ατυχία μιας και στο 48’ από ένα λάθος  του αμυντικού δέχτηκε το 3 γκολ. Ο Αγιοφυλλικός   είχε  ένα εξαιρετικό δεκαπεντάλεπτο (από το 55′ μέχρι το 70′),όπου και  κατάφερε να πετύχει ένα γκολ με κεφαλιά του Κώστα Μπούσμπα,

Έπαιξαν οι  ΚΑΛΤΣΑΣ Κ. ΜΕΜΤΣΑΣ Ζ. ΠΟΡΤΙΚΑΣ Κ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Α. ΚΕΦΟΣ Π. ( 46’ΘΕΟΧΑΡΗΣ Π.) ΨΑΡΗΣ Χ. ΜΗΣΙΑΡΗΣ Ν. ΜΕΜΤΣΑΣ Σ. ΜΠΟΥΣΠΑΣ Κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β. ( 46’ ΚΑΡΑΛΗΣ Γ.) ΓΟΥΓΟΥΛΑΚΗΣ Χ.(60’ΜΑΝΩΛΗΣ Δ.)