Α.Ο. ΔΟΞΑ-ΔΙΑΒΑΣ – ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟ 3-3

Πλέον έγινε συνήθεια στους αγώνες της Διάβας να έχουμε μεγάλα σκορ και ματς γεμάτα αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό . Το σκορ τα λέει όλα , όσον αφορά το θέαμα του αγώνα . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 3-1.

0 364

Πλέον έγινε συνήθεια στους αγώνες της Διάβας να έχουμε μεγάλα σκορ και ματς γεμάτα αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό . Το σκορ τα λέει όλα , όσον αφορά το θέαμα του αγώνα . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν με 3-1 . Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του ματς και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 .

Τα γκολ του αγώνα

6΄ 1-0 : Ο Φορτούνης , μετά από ασίστ του Παπανικολάου , με πολύ ωραία ενέργεια πλάσαρε και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους .
19΄ 2-0 Χέρι του Παπαγιάννη και ο κ. Μανασής δείχνει την άσπρη βούλα . Ο Φορτούνης αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι διπλασιάζοντας τα τέρματα των γηπεδούχων .
26΄ 2-1 : Ο Κακάβας με ωραίο σουτ μειώνει σε 2-1.
42΄ 3-1 : Ο Νίκος Στεφόπουλος (11ο γκολ) από 35 μέτρα στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας των φιλοξενούμενων γράφοντας το 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου .
54΄ 3-2 : Πάλι ο Κακάβας με ψηλοκρεμαστό σουτ κάνει το 3-2 .
64΄ 3-3 : Ο Κακάβας με κοντινό σουτ πετυχαίνει το 3ο του γκολ και σημειώνει το τελικό 3-3 .

Α.Ο. ΔΟΞΑ-ΔΙΑΒΑΣ : Κωτούλας Σπύρος , Φορτούνης Χρήστος , Κόνης Ι. Γεώργιος (46 Χολέβας Γεώργιος) , Παππάς Χαράλαμπος , Παπανικολάου Γεώργιος (46 Τσιάκαλος Σπύρος) , Στεφόπουλος Νικόλαος , Γκατζής Κώστας , Αβραμόπουλος Ελευθέριος , Τάμπας Βασίλειος (67 Κόνης Ν. Γεώργιος) , Αναστογιάννης Πάνος , Δασκαλάς Ιωάννης .

ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟ : Καναβός , Τσιώλης (46 Κατράνας Θ) , Καλέτσης , Παπαγιάννης , Παπανικολάου , Βαγενάς , Κολότσιος , Κακάβας , Κατράνας Α , Σιώμος (86 Κολότσιος Α) , Κουλιός (35 Τζέλλιος) .