Με χατ-τρικ του Στεφόπουλου η Διάβα πέρασε με το ευρύ 1-4 από τη Φωτάδα

0 840

Το δύο στα δύο πέτυχε η Δόξα Διάβας την Κυριακή στη Φωτάδα , παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα . Ο Γρηγόρης Ζακάδας ευτύχησε να έχει σε μεγάλη μέρα τον Νίκο Στεφόπουλο που πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση και πέτυχε χατ-τρικ . Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή του έκανε στον εαυτό του ο Μπλούτσος , με το πανέμορφο γκολ που πέτυχε .

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο (0-2) και δεν χρειάστηκε να φορτσάρουν πολύ στην επανάληψη για να κρατήσουν το αποτέλεσμα , αλλά για ένα ακόμη ματς πολλές ήταν οι χαμένες ευκαιρίες για τους Διαβήτες .

Το 1-4 κρίνεται δίκαιο και αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού . Χωρίς λάθη η διαιτησία του κ. Δημόπουλου .

Τα γκολ :

11΄ (0-1) : Ο Στεφόπουλος με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ .

34΄ (0-2) :Ο Άγγελος Μπλούτσος με μία φωτοβολίδα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του .

49΄ (0-3) : Ο Στεφόπουλος με φοβερό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Φωτάδας για το 0-3 .

63΄ (0-4) : Ξανά ο Στεφόπουλος από το ύψος του πέναλτι κάνει το 0-4 .

65΄ (1-4) : Ο Ροδέ με κοντινό σουτ γράφει το τελικό 1-4 .

Φωτάδα : Ντούτσιας , Μπακογιάννης , Ροδέ , Πέτρου , Γκόγκος , Καμέρης , Αγγέλης , Μπίλας , Λαζάρου , Ανδρόνικου , Πανάγος .

Διάβα : Πουλαράκης , Στεφόπουλος Δ , Μπλούτσος , Μποτίνας , Ζαλαβράς Β. Γ , Ζαλαβράς Κ. Γ , Λίτσιος (46΄ Χολέβας) , Αναστογιάννης (74΄ Καλτσούδας) , Καψάλης (69΄ Παπανικολάου) , Στεφόπουλος Ν , Τσακνάκης .

Ο Νίκος Στεφόπουλος πέτυχε το χατ – τρικ για την Διάβα στο παιχνίδι με την Φωτάδα