Θεόπετρα – Αγιοφυλλικός 1 – 2

Την δεύτερη του νίκη στα δυο κατά σειρά παιχνίδια μεταξύ τους πανηγύρισε ο Αγιοφυλλικός που επικράτησε με το ίδιο σκορ της Θεόπετρας 1-2. Ανώτερος σε όλους τους τομείς στο πρώτο ημίχρονο ο Αγιοφυλλικός, ο οποίος είχε καλύτερη απόδοση και πίεσε για το γκολ, κάτι που τελικά κατάφερε.

0 273

Την δεύτερη του νίκη στα δυο κατά σειρά παιχνίδια μεταξύ τους πανηγύρισε ο Αγιοφυλλικός που επικράτησε με το ίδιο σκορ της Θεόπετρας 1-2. Ανώτερος σε όλους τους τομείς στο πρώτο ημίχρονο ο Αγιοφυλλικός, ο οποίος είχε καλύτερη απόδοση και πίεσε για το γκολ, κάτι που τελικά κατάφερε. Το σκορ για τους φιλοξενούμενος άνοιξε ο Νίκος Μησιάρης στο 10′ με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως η Θεόπετρα απάντησε πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου με τέρμα στο 34′.

Ο Αγιοφυλλικός ανασυντάχθηκε στη διάρκεια της ανάπαυλας και με την προσθήκη των δυο αλλαγών μαζί του Γιάννη Κέφου κατάφερε πολύ νωρίς στην επανάληψη να πετύχει και δεύτερο τέρμα και πάλι με το Μησιάρη στο 58’και να ξαναμπεί στην διεκδίκηση νίκης . Ο αγώνας απέκτησε δραματικό χαρακτήρα με τις δύο ομάδες να διεκδικούν το γκολ στα ίσα, για διαφορετικό λόγο οι μεν φιλοξενούμενοι για να σιγουρέψουν τη νίκη οι δε γηπεδούχοι την ισοφάριση με τον Αγιοφυλλικό να παίρνει το τρίποντο.

Έπαιξαν ΚΑΛΤΣΑΣ Κ. ΨΑΡΗΣ Χ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ Α. ΜΑΝΩΛΗΣ Δ . ΠΟΡΤΙΚΑΣ Κ.(75’ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Β.) ΚΕΦΟΣ Σ. ΜΠΕΛΛΟΣ Π. ΠΟΡΤΙΚΑΣ Ν. (55’ΜΕΜΤΣΑΣ Ζ.) ΓΟΥΛΑΚΗΣ Χ.(55’ ΓΚΟΥΛΙΑΦΑΣ Δ.) ΜΗΣΙΑΡΗΣ Ν. ΝΤΙΝΑΣ Σ.