Δια πυρός και σιδήρου η Δόξα Διάβας

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στην Πηγή με αντιπάλους την ομώνυμη τοπική ομάδα και την Δόξα Διάβας. Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι νωθρά και κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου αναλώθηκαν κυρίως σε ένα παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

0 288

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στην Πηγή με αντιπάλους την ομώνυμη τοπική ομάδα και την Δόξα Διάβας . Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι νωθρά και κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου αναλώθηκαν κυρίως σε ένα παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες . Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά , προηγήθηκαν στο σκορ αλλά έμειναν στο 70΄ με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Καψάλη . Στην αμέσως επόμενη φάση ισοφαρίστηκαν αλλά στο τελευταίο τέταρτο πάλεψαν με περίσσιο πάθος και απέδρασαν από την Πηγή καταφέρνοντας να «πιούν νερό» χάρη στο γκολ του αρχισκόρερ τους , Νίκου Στεφόπουλου . Κλειδί του αγώνα η είσοδος του Μανώλη στο 61ο λεπτό που έδωσε διαφορετική πνοή στην επίθεση των μαυραετών .

Γκολ – Φάσεις :

• 64΄ (0-1) : Ο Μανώλης στρώνει με κεφαλιά τη μπάλα στον Στεφόπουλο , αυτός επιχειρεί δυνατό σουτ , ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αποκρούει ασθενώς και ο επερχόμενος Λίτσιος (8 γκολ) με πλασέ ανοίγει το σκορ.
  • 69΄ (1-1) : Ο Καψάλης αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στην συνέχεια της φάσης οι γηπεδούχοι φέρνουν το μάτς στα ίσα με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.
  • 83΄ (1-2) : Ο Στεφόπουλος με εκπληκτικό «δεξί» βολέ χαρίζει τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του φτάνοντας τα 13 γκολ στο πρωτάθλημα.

Διάβα : Μποτίνας Δ , Στεφόπουλος Ν (86΄ Τσίκαρης Β) , Καψάλης Α , Μπλούτσος Α , Γιάννης Φ , Τσακνάκης Ν , Ζαλαβράς Β. Γ , Ζαλαβράς Κ. Γ , Λίτσιος Δ , Στεφόπουλος Ν , Αναστογιάννης Π (61΄ Μανώλης Γ).