Αγιοφυλλικός – Πέτυχε το ζητούμενο και συνεχίζει….

0 262

Μπορεί η απόδοση του Αγιοφυλλικού να μην ήταν  η αναμενόμενη, στο παιχνίδι με την ομάδα της Θεόπετρας λόγω της απουσίας κάποιον  ποδοσφαιριστών και την απουσία του προπονητή Γιάννη Κέφο από των πάγκο, η ουσία όμως είναι οι τρεις  βαθμοί που κατέκτησε στο  παιχνίδι. Αυτό δίνει ένα ψυχολογικό αβαντάζ στους παίκτες, που συνεχίζουν με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα την προσπάθειά τους.

Έτσι η νίκη η οποία πέτυχε ο Αγιοφυλλικός  με 2-0 επί της Θεόπετρας  η οποία παρατάχθηκε πολύ διαβασμένη αλλά παρ΄ όλα αυτά προδόθηκε από δύο λάθη της άμυνάς, τον διατηρεί στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα  και παραμένει στο κυνήγι  της ανόδου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη υπεροχή χωρίς να καταφέρουν να την μετουσιώσουν σε κάποιο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη απείλησαν μια δυο φορές με  σουτ  έξω από την περιοχή χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να υπερέχουν και προηγήθηκαν στο 72′ με το Μησιάρη. Δέκα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού ο ίδιος παίχτης έκανε το 2-0 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.