Συνέχεια του 7ου πρωταθλήματος 8Χ8

Μετά από αρκετό καιρό αγωνίστηκαν χθές οι δυο από τις τέσσερις ομάδες της πόλης μας, cafe Ραψωδία και BAROCCO CLUB και συνέχισαν με νίκες στο θεσμό και αυτόματα πέρασαν στις οχτώ καλύτερες ομάδες!

0 226

Μετά από αρκετό καιρό αγωνίστηκαν χθές οι δυο από τις τέσσερις ομάδες της πόλης μας, cafe Ραψωδία και BAROCCO CLUB και συνέχισαν με νίκες στο θεσμό και αυτόματα πέρασαν στις οχτώ καλύτερες ομάδες! Μετά από αρκετό καιρό αγωνίστηκαν χθές οι δυο από τις τέσσερις ομάδες της πόλης μας, cafe Ραψωδία και BAROCCO CLUB και συνέχισαν με νίκες στο θεσμό και αυτόματα πέρασαν στις οχτώ καλύτερες ομάδες! Το ΒΑROCCO που έπαιζε πρώτα κέρδισε εύκολα με 8-2 και είχε ένα ήσυχο απόγευμα,σε αντίθεση με την Ραψωδία που κατάφερε να κάνει ένα εύκολο παιχνίδι ντέρμπι, καθώς ενώ κέρδιζε με 2-0 κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να ισοφαριστεί με αποτέλεσμα το ματς να πάει στην παράταση. Εκεί η Ραψωδία μπήκε δυνατά και έχασε μέσα στα δέκα λεπτά περισσότερες από πέντε κλασικές ευκαιρίες χωρίς όμως να πετύχει το γκολ που θα την έστελνε απευθείας στην επόμενη φάση. Ετσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι και εκεί μίλησε ο τερματοφύλακας της Ραψωδίας. Οι Τσακνάκης, Μπουτίνας, Σαλταπίδας κ Χαιταλής σκόραραν. Δεν χρειάστηκε να εκτελεστή πέμπτο πέναλτι για ο Καλτσάς απέκρουσε τα δύο από τα τέσσερα πέναλτι και έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση.