ΠΑΣ Ασκληπιός – Νέες επιτυχίες

Το 2ο Πανελλήνιο Κύπελλο Δρόμου που έγινε στις 15-16/03/08 στις κατηγορίες Ανδρών – Εφήβων είχε για τον Τρικαλινό σύλλογο πολύ καλά αποτελέσματα κυρίως για την ομάδα των Εφήβων.

0 213

Ο αγώνας των Εφήβων αποστάσεως 110 χλμ. διεξήχθη χωρίς πρόβλημα και μετά από σωστή τακτική των αθλητών βρέθηκε ο Ευσταθίου Κ. (ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ) με τον Γκαζώνη Π. (ΘΗΣΕΑΣ) να προπορεύονται του υπόλοιπου γκρουπ κατά 8 λεπτά. Στο τερματισμό ο Ευσταθίου έχασε το σπριντ παίρνοντας τη δεύτερη θέση. Στο υπόλοιπο γκρουπ ο Τρικαλινός Βαλκανιονίκης Καράτζιος Γ. ξεκόλλησε και αυτός από το υπόλοιπο γκρουπ μαζί με τον Πάλλη Σ. (ΤΑΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ) χάνοντας και αυτός με τον ίδιο περίπου τρόπο το σπριντ χάνοντας έτσι την 3η θέση. Ο τρίτος αθλητής του Ασκληπιού Κουρτέλης Η. τερμάτισε 7ος.

Στους άντρες ο ¨μόνος¨ Κανελόπουλος Σ. που αγωνίστηκε, πήρε την 9η θέση ενώ είχε καλύτερο πλασάρισμα, λόγω τεχνικής βλάβης. Στους άνδρες τερμάτισαν 1ος ΠΑΤΤΗΣ ΤΟΥΜΑΝΗΣ Γ. ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ, 2ος ΗΛΙΑΣ Π. ΛΟΑΣΔΑ, 3ος ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ Γ. Π.Ο.Χ. ΤΑΛΩΣ Ν. ΚΥΔ.

Τα πλασαρίσματα της 2ης,4ης,7ης και 9ης θέσης έδωσαν βαθμούς στο σύλλογο του ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ, φέρνοντας τον στη 1η θέση για τον συγκεκριμένο θεσμό. Ελπίζουμε στο επόμενο Κύπελλο να έχουμε τα ανάλογα αποτελέσματα και να παραμείνουμε στη 1η θέση της βαθμολογίας στο συγκεκριμένο θεσμό.