Υπέρ του Άρη Περιστέρας η αναμέτρηση με τον Πανχασιακό – Νίκη για Βυτουμά

Υπέρ του Άρη Περιστέρας έληξε το παιχνίδι “ντέρμπι” στον Γάβρο με την ομάδα του Πανχασιακού που έγινε σήμερα το πρωί στις 11:00.

0 456

Και οι δυο ομάδες έδειξαν τον καλύτερό τους εαυτό μέσα στον αγωνιστικό χώρο και διεκδίκησαν επάξια το όποιο θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Άρη προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ με γκολ του Τάτσιου Θ. και στην συνέχεια με τον Γιάννη Ράππα κάνοντας το 0 – 2 όπου τελείωσε και το 2ο ημίχρονο. Ο Τρικάλης Δ. ήταν εκείνος που μείωσε 1 – 2 με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ενώ στην συνέχεια οι Ντούλας κ. και Ράππας Γ. να διαμορφώνουν το τελικό 1 – 4 που έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στον πρωτοπόρο Άρη Περιστέρας. Από ένα σημείο και μετά οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν με 10 παίχτες λόγω αποβολής των Παπαδόπουλου και Τζιώρα.

Ο Α.Ο Βυτουμά πήρε μια ακόμη νίκη στο σημερινό παιχνίδι με τον Κεφαλοβρυσιακό κερδίζοντας με 0 – 2 μετά από γκολ των Λίτσιου και Τάσιου.