Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι εργασίες αποκατάστασης και συντήρησης δρόμων και αντιπλημμυρικών αυλάκων σε τοπικές κοινότητες του Δήμου Μετεώρων.
Συγκεκριμένα, ο Δήμος Μετεώρων σε συνεργασία με τα τοπικά συμβούλια και τους προέδρους , στο πλαίσιο εργασιών Πολιτικής Προστασίας και ενόψει του ερχόμενου φθινοπώρου, προχώρησε και ολοκλήρωσε τον καθαρισμό τσιμενταυλάκων απορροής όμβριων υδάτων στη Βασιλική. Παρόντες στην διάρκεια των εργασιών ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Θώμος με τον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας κ. Αποστόλη Βλαχοδήμο.
Επίσης , συνεχίζονται οι εγγειοβελτιωτικές εργασίες και παρεμβάσεις στην περιοχή «Αμπέλια» Βασιλικής για την άρδευση των αγροτεμαχίων καθώς και ο καθαρισμός και διάνοιξη των αγροτικών δρόμων για την καλύτερη εξυπηρέτηση και πρόσβαση των ανθρώπων του πρωτογενούς τομέα.
Ο Δήμος Μετεώρων έχοντας ως βασική προτεραιότητα τις ανάγκες των αγροτών και κτηνοτρόφων του Δήμου μας , προσπαθεί καθημερινά να δίνει λύσεις στην δύσκολη καθημερινότητα τους.
Από το Γραφείο του Δημάρχου
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/08/received_568144685002062-450x600.jpeg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/08/received_785440722639455-450x600.jpeg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/08/received_743455853432438-750x563.jpeg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/08/PhotoCollage_20220812_112517233-600x600.jpg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/08/PhotoCollage_20220812_112005712-600x600.jpg)