Β’ φάση κυπέλλου ΕΠΣΤ – Πέρασαν Άρης Περιστέρας και Χρυσομηλιά

Κάτω από υψηλές θερμοκρασίες έγιναν τα παιχνίδια της Β’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΤ στα γήπεδα του νομού. Στα γήπεδα της περιοχής μας έγιναν τα παιχνίδια Άρης Περιστέρας – Πορταϊκός και Πανχασιακός – Χρυσομηλιά.

0 381

Στο γήπεδο του Γάβρου οι ομάδες των Σάκη Γεωργαλή ( Πανχασιακός ) και Βαγγέλη Βλάχου ( Χρυσομηλιά ) ανέβασαν και άλλο την θερμοκρασία αφού το παιχνίδι είχε “διάρκεια” μιας και οδηγήθηκε στην παράταση μετά το 2 – 2 της κανονικής διάρκειας.

Η ομάδα του Πανχασιακού στο πρώτο ημίχρονο έδειχνε πως έλεγχε τα πράγματα και ήταν το φαβορί για την επόμενη φάση του κυπέλλου. Όμως η Χρυσομηλιά έκανε την “ανατροπή”, έδειξε ένα διαφορετικό πρόσωπο στο 2ο ημίχρονο και ισοφάρισε το παιχνίδι πηγαίνοντας στην παράταση. Εκεί νίκησε με 3 – 4 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Στο γήπεδο της Περιστέρας ο Άρης κέρδισε τον Πορταϊκό με 2 – 1 ενώ χάθηκαν πολλές και καλές ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες για περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναγιώτης Παπαγεωργίου του Άρη ( τερματοφύλακας ), ακούμπησε μετρημένες φορές την μπάλα η οποία “έπαιζε” από το κέντρο και προς την περιοχή του Πορταϊκού ενώ έκανε καλές παρεμβάσεις όταν χρειάστηκε.

Ο Ντούλας με τα δυο γκολ που πέτυχε, καθάρισε το παιχνίδι και έστειλε τον Άρη στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Τελικό αποτέλεσμα 2 – 1.