Β’ Ερασιτεχνική – Βυτουμάς – Σαρακίνα

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έγινε το περασμένο Σάββατο στο γήπεδο του Βυτουμά με την τοπική ομάδα να παίρνει τη νίκη απέναντι στην Σαρακίνα που κατέβηκε στο πρωτάθλημα και πάλι μετά από μια μικρή απουσία από τα γήπεδα της περιοχής.

0 390

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έγινε το περασμένο Σάββατο στο γήπεδο του Βυτουμά με την τοπική ομάδα να παίρνει τη νίκη απέναντι στην Σαρακίνα που κατέβηκε στο πρωτάθλημα και πάλι μετά από μια μικρή απουσία από τα γήπεδα της περιοχής. Ο Βυτουμάς έκανε μια καλή εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο μέρος, η οποία συνοδεύτηκε από ανάλογο αποτέλεσμα. Οι «παίχτες» του Βυτουμά με αυτή τους νίκη, απέδειξαν για ακόμη μια φορά, ότι φέτος, αν μη τη άλλο είναι μια πολύ καλή  ομάδα, όχι τόσο για τα αποτελέσματα που φέρνει, αλλά και για το ποιοτικό ποδόσφαιρο που παρουσιάζει στον αγωνιστικό χώρο με αξιόλογους παίχτες που κατά καιρούς έχουν γράψει ιστορία στα γήπεδα. Η Σαρακίνα από την άλλη πλευρά προσπάθησε να αντισταθεί στην ομάδα του Γιάννη Κέφου με γκολ που πέτυχε στα πρώτα λεπτά του αγώνα αλλά δεν τα κατάφερε μέχρι το τέλος. Εξάλλου η Σαρακίνα φέτος κάνει μια ανασύνταξη δυνάμεων όπως είναι και ο αρχικός στόχος για πολλά περισσότερα την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και το 1-1 θα πρέπει να θεωρηθεί μάλλον δίκαιο. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι και έφτασαν στη νίκη, ενώ θα μπορούσαν προς το τέλος να σημειώσουν και άλλα τέρματα μιας και είχαν ένα χαμένο πέναλτι και σωρεία ευκαιριών…

Το φιλμ του αγώνα
3′ ΓΚΟΛ:  Με σουτ έξω από την περιοχή ο Μπαλογιάννης άνοιξε το σκορ για την Σαρακίνα.
32′ ΓΚΟΛ: Ο Κουτσόπουλος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 για τον Βυτουμά
54′ σουτ του Θ. Ντούλα μόλις άουτ.
67′ ΓΚΟΛ: Ο Μανώλης  με πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα σημειώνοντας το 2 –1 για το Βυτουμά

77′ Ο Βυτουμάς  κερδίζει πέναλτι, με τον Μανώλη,  εκτέλεσε ο ίδιος, ο τερματοφύλακας της Σαρακινας Τσιάκαλος απέκρουσε  και στην επαναφορά ο Θ. Ντούλας δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.