Το Πετρωτό πήρε το κύπελλο

Η ομάδα του Πετρωτού ήταν εκείνη που κέρδισε όχι μόνο το παιχνίδι και το κύπελλο αλλά, και τις εντυπώσεις στο παιχνίδι με τα Μετέωρα στο Στάδιο των Τρικάλων.

0 468

Η ομάδα του Πετρωτού ήταν εκείνη που κέρδισε όχι μόνο το παιχνίδι και το κύπελλο, αλλά και τις εντυπώσεις στο παιχνίδι με τα Μετέωρα στο Στάδιο των Τρικάλων. Αν και τα Μετέωρα έδειξαν από τα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα ότι θα ήταν οι Κυπελλούχοι του νομού, εντούτοις η στρογγυλή Θεά δεν συγχωρεί λάθη και δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας έως το τελευταίο λεπτό. Το παιχνίδι μετά το ισόπαλο 2 – 2 της κανονικής διάρκειας του, οδηγήθηκε στην παράταση και από στα πέναλτι προκειμένου να βγει ο κυπελλούχος του ν. Τρικάλων. Τα γκολ των Μετεώρων πέτυχαν οι, Σκόνδρας στο 5ο λεπτό και ο Κεχαγιάς στο 19ο λεπτό ενώ το Πετρωτό απάντησε με γκολ των Κόκοβα στο 20′ και Τασιόπουλου στο 49′. Ο Κουτλής των Μετεώρων έδειξε για ακόμα μια φορά το επίπεδό του αποκρούοντας πέναλτι του Τσικρικά και να είναι ο παίχτης που κέρδισε τα χειροκροτήματα όλων.

Στα πέναλτι ήταν εύστοχοι από πλευράς Μετεώρων οι: Σκόνδρας, Γκαρνάρας, Πράπας και Κωστής, ενώ τις εκτελέσεις των Αγγελάκη και Φασούλα απόκρουσε ο τερματοφύλακας Ντόβας του Πετρωτού.

Για το Πετρωτό ευστόχησαν οι: Μπαλάφας, Γούσιος, Τσερέπης, Τσικρικάς και Ηλιόπουλος, ενώ το σουτ του Αγγέλη κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Κουτσάγιας. Βοηθοί: Νιώτη, Βουτσελάς. Τέταρτος: Ανδριόπουλος.

Η σύνθεση των ομάδων:

ΠΕΤΡΩΤΟ: Ντόβας, Παπαγιαννόπουλος, Τσερέπης, Γούτσιος, Τασιόπουλος, Τσικρικάς, Ηλιόπουλος, Αγγέλης, Μπαλάφας, Αντωνίου (81′ Νούλας, 116′ Κατσίβελας), Κόκοβας.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Κουτλής, Ζαχαράκης, Φέκας, Πράπας, Μητσιάδης (54′ Αγγελάκης), Κεχαγιάς, Σκόνδρας, Α. Τσιούκας, Ε. Τσιούκας (66′ Γκαρνάρας), Μάτος (54′ Φασούλας), Κωστής.

Η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα

Η ομάδα του Πετρωτού

Κόκοβας ( πρώην Εθνικός Καστρακίου ) μαζί με τον Τσικρικά. Πανηγυρίζουν την νίκη τους