Τα Μετέωρα στην επόμενη φάση του κυπέλλου

Με γκολ του Τσίκου η ομάδα των Μετεώρων πέρασε στη επόμενη φάση του κυπέλλου μετά την νίκη επί του Εθνικού με 0 – 1.

0 360

Με γκολ του Τσίκου η ομάδα των Μετεώρων πέρασε στη επόμενη φάση του κυπέλλου μετά την νίκη επί του Εθνικού με 0 – 1. Το γκολ μπήκε στο 27ο λεπτό ενώ τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Το δυσάρεστο σημείο του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του παίχτη του Εθνικού, Μπαμπατσιά ο οποίος σε φάση χτύπησε στον ώμο και χρειάστηκε η μεταφορά του στο Κ.Υ Καλαμπάκας με ασθενοφόρο.

Παρών στο παιχνίδι έδωσαν αρκετοί φίλαθλοι και των δυο ομάδων που στήριξαν τις προσπάθειες των παιχτών. Τις εντυπώσεις κέρδισε για ακόμα μια φορά το Fan Club Baimorides που δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να δίνει παλμό στον αγώνα.

Επίσης παρών έδωσε και ο νέος Δήμαρχος Καλαμπάκας κ. Σακελλαρίου καθώς και οι Δημοτικοί Σύμβουλοι κ.κ Ντίνος Καρακώστας, Σωτήρης Παπαχρήστος και Κώστας Στάλιας.