Στον τελικό του Σχολικού Πρωταθλήματος το Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας

Στον τελικό του σχολικού πρωταθλήματος έφτασε το Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας με την ποδοσφαιρική του ομάδα μετά την νίκη επί του 4ου Λυκείου Τρικάλων στα πέναλτι.

0 174

Με το σφύριγμα του διαιτητή το 4ο λύκειο μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά η ομάδα του ΓΕΛ λειτούργησε πολύ καλά στα αμυντικά της καθήκοντα. Το ΓΕΛ είχε μάλιστα και μία καλή ευκαιρία στην εκπνοή του ημιχρόνου να προηγηθεί ύστερα από πάσα του Βασίλη Γιαννούλα που έβγαλε τον Γιάννη Νάκη σε πλεονεκτική θέση αλλά το τελείωμα δεν ήταν αρκετά καλό.

Στο δέυτερο ημίχρονο το ΓΕΛ ισορρόπησε το παιχνίδι. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στο 50′ λεπτό του παιχνιδιού ο διαιτητής απέβαλε παίχτη του 4ου Λυκείου λόγο ανάρμοστης συμπεριφοράς. Πλησιάζοντας στο τέλος του παιχνιδιού το ΓΕΛ είχε μια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ μετά από ωραία ενέργεια του Στέργιου Νούλα αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.

Όμως και το 4ο λύκειο έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τετ-α-τετ με τον Παπαγεωργίου να κρατά την ομάδα του στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Το ματς τελείωσε με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 0-0. Έτσι οδηγήθηκαν στα πέναλτι όπου εκεί οι παίχτες του Κώστα Ράντου είχαν την ηρεμία και την απόλυτη ευστοχία.