Σπουδαία νίκη του Α.Ο ΤΖούρτζιας στην 17η αγωνιστική – Ισοπαλία η Δόξα Χρυσομηλιάς

0 1.045

Μια σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα ο Α.Ο Τζούρτζιας στο γήπεδο της Περιστέρας.

Η ομάδα της περιοχής μας στην 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος του β’ ομίλου της Β Ερασιτεχνικής υποδέχθηκε το Γενέσι.

Το Γενέσι προηγήθηκε στο σκορ, στο 1ο ημίχρονο, με τους παίκτες του Α.Ο Τζούρτζιας να απαντούν με γκολ του Γιάννη Ράππα και να ισοφαρίζουν. Στο ίδιο ημίχρονο έγινε το 1 – 2 με πέναλτι υπέρ της ομάδας του Γενεσίου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Α.Ο. Τζούρτζιας κατάφερε και πέτυχε άλλα δυο γκολ με τους Γ. Ράππα και Χρ. Μπασιούρα και να παίρνει τη νίκη στο σπουδαίο παιχνίδι ( 3 – 2 ) με το Γενέσι να ακολουθεί στην βαθμολογία.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Δόξα Χρυσομηλίας έφερε ισόπαλο αποτέλεσμα με το Ροπωτό 0 – 0.