Προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

0 544

Στους επαναληπτικούς του Κυπέλλου Αγγλίας εστιάζουμε το ενδιαφέρον μας. Αν και οι σημερινοί αγώνες λήξουν ισόπαλοι θα έχουμε παράταση και πέναλτι προκειμένου να αναδειχθεί η ομάδα που θα συνεχίσει. Στον πρώτο αγώνα η «άσφαιρη» Σάλφορντ Σίτι υποδέχεται την Πιτέρμπορο που προσπαθεί να δείξει ότι τα καταφέρνει και εκτός έδρας.

Δείτε εδώ τις τελευταίες κληρώσεις του τζοκερ μαζί με χρήσιμα στατιστικά και παλαιότερες κληρώσεις των παιχνιδιών του ΟΠΑΠ.

Στον άλλον αγώνα της ημέρας η Γουόκινγκ υποδέχεται την Οξφόρδη. Οι γηπεδούχοι είναι πιθανόν να παραταχθούν με πολλές αλλαγές, καθώς η συνέχεια στο Κύπελλο δεν είναι ακριβώς στα πλάνα της. Ειδικά απέναντι σε μια ομάδα που τουλάχιστον θεωρητικά είναι ανώτερη.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Υποδέχτηκε την Γουίμπλετον και δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς καθώς και πάλι δεν μπόρεσε να σκοράρει. Αν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, οι επιθετικοί της επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά ότι διανύουν μια περίοδο παρατεταμένου ντεφορμαρίσματος. Και δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν καμία από τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν.

Συμπληρώθηκαν έτσι 4 αγώνες  χωρίς η Σάλφορντ να μπορέσει να σκοράρει και όπως είναι φυσικό η αφλογιστία αυτή έχει επηρεάσει την βαθμολογική της θέση.  Πλέον βρίσκεται στην 9η θέση, δύο βαθμούς μακριά από την θέση που οδηγεί στα πλεί-οφς. Λογικά δεν θα ενδιαφερθεί ιδιαίτερα για το Κύπελλο. Θα αγωνιστεί χωρίς τον αμυντικό Σέπαρντ τον μέσο Λόου και τον επιθετικό Μακ Άλενι.

Στατιστικά Στοιχήματος: Έξι σερί N/G.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Παιχνίδι με συνεχή εναλλαγή συναισθημάτων αυτό στην έδρα της Έξιτερ. Αρχικά έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 81ο λεπτό και ενώ θεώρησε ότι έχει κερδίσει τον αγώνα η Έξιτερ αντέδρασε. Η γηπεδούχος πέτυχε δύο γκολ – στο 86ο και 91ο λεπτό – και πήρε με αυτόν τον τρόπο μια σημαντική νίκη.

Αντίθετα για την Πιτέρμπορο, η αδυναμία της να πάρει αποτέλεσμα μακριά από την έδρα της για άλλη μια φορά την απομάκρυνε από τις δύο πρώτες θέσεις και την απευθείας άνοδο στην Τσάμπιονσπιπ. Η Πιτέρμπορο πληρώνει κυρίως την αμυντική της αστάθεια, καθώς επιθετικά όλα λειτουργούν άψογα. Χωρίς προβλήματα απουσιών, καθώς μόνο κάποιοι ποδοσφαιριστές της έχουν δηλωθεί ως αμφίβολοι, αλλά οι πιθανότητες είναι υπέρ τους.

Στατιστικά Στοιχήματος: Πέντε σερί G/G εκτός έδρας.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Διάθεση και αγωνιστική κατάσταση μας οδηγούν προς την επιλογή σημείου. Η γηπεδούχος Σάλφορντ έχει πολλά θέματα να λύσει και λογικά νικήτρια θα αποχωρήσει η ομάδα που το θέλει περισσότερο και μπορεί να πάρει τον αγώνα.

Να κερδίσει η Πιτέρμπορο.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Με το εκτός έδρας 0-1 απέναντι στην Μπόρεχαμ πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη και συνέχισε την ανοδική της πορεία στην βαθμολογία. Βρίσκεται μόλις έναν βαθμό από την τρίτη θέση και 8 από την απευθείας άνοδο στην Λιγκ 2. Και με βάση την δυναμική που δείχνει τελευταία όλα είναι πιθανά.

Και στον τελευταίο αγώνα είχαμε το ίδιο μοτίβο. Προσεκτική στην άμυνα – έχει κρατήσει την εστία της απαραβίαστη για 4 αγώνες – και προσεκτική αναζήτηση της ευκαιρίας για να σκοράρει. Αυτή ήρθε νωρίς, μόλις στο 12ο λεπτό και έκανε το έργο των παικτών της πολύ πιο εύκολο. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών, αλλά είναι μάλλον βέβαιο ότι θα δοθούν ανάσες σε αρκετούς βασικούς παίκτες.

Στατιστικά Στοιχήματος: Τέσσερις σερί νίκες, όλες με N/G.

ΟΞΦΟΡΝΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Πετυχαίνοντας από δύο γκολ ανά ημίχρονο πέτυχε άνετη νίκη στην έδρα της επί της Πορτ Βέιλ. Απόλυτα κυρίαρχη από το πρώτο λεπτό η Όξφορντ δεν έδωσε το παραμικρό δικαίωμα αμφισβήτησης στην αντίπαλο της. Αντίθετα η ίδια μπορούσε άνετα να πλησιάσει στην αντίπαλη εστία και να την παραβιάσει κατά βούληση.

Η νίκη αυτή τη διατήρησε στην μέση της βαθμολογίας, πιο κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα πλεί-οφς παρά σε αυτές που οδηγούν στην Λιγκ 2. Αν και παραμένει αήττητη για πέντε αγωνιστικές, οι τρεις ισοπαλίες δεν της επέτρεψαν να πλησιάσει την κορυφή. Για να το κάνει χρειάζεται νικηφόρο σερί, που πάντως δείχνει ικανή να το κάνει. Δεν έχει προβλήματα απουσιών η αποστολή της.

Στατιστικά Στοιχήματος: Τέσσερα G/G στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Διαφορά δυναμικότητας και κίνητρο μας οδηγούν στην επιλογή του «διπλού». Η Γουόκινγκ θα προσπαθήσει να μείνει στην κούρσα ανόδου για την Λιγκ 2 και λογικά δεν επιθυμεί να διατηρήσει την «καταπόνηση» του Κυπέλλου.

Να κερδίσει η Όξφορντ.

Δείτε εδώ τις προβλέψεις από την τελευταία αγωνιστική των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |