Πήρε το πρωτάθλημα η Μεγάρχη – Νίκη για Πανχασιακό

Με την 34η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας του Β’ ομίλου τελείωσε το πρωτάθλημα της αγωνιστικής περιόδου 2011 – 2012.

0 369

Η Δόξα Μεγάρχης κατέκτησε το πρωτάθλημα μετά από μια πολύ καλή πορεία στην φετινή αγωνιστική περίοδο πετυχαίνοντας τον στόχο της. Έτσι την ερ΄χομενη αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται στην Α Ερασιτεχνική.

Ο Πανχασιακός πήρε την νίκη στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής περιόδου κερδίζοντας το Λογγάκι με 4 – 3  στο γήπεδο του Γάβρου.

Ο Α.Ο Βυτουμά δεν τα κατάφερε στο Πρίνος χάνοντας με 3 – 2 σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι!

Ο Άρης Περιστέρας μοιράστηκε τον βαθμό της ισοπαλίας με την Ένωση Δροσερού Μουριάς ενώ το 2 – 2 θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο αφού υπήρχαν πολλές ευκαιρίες.

Η Χρυσομηλιά πήρε βαθμούς άνευ αγώνα αφού το Ελευθεροχώρι δεν κατέβεικε στο σημερινό παιχνίδι αφού έχει υποβιβαστεί εδώ και αρκετές αγωνιστικές…