Πήρε το παιχνίδι στην παράταση ο Α.Ο.Καλαμπάκας

Μια ακόμη νίκη μετρά στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ του 2ου ομίλου η ομάδα μπάσκετ της πόλης μας αφού στο παιχνίδι του Σαββάτου κέρδισε τον Ολυμπιακό Καρδίτσας με 69 – 63.

0 434

Το παιχνίδι του ΑΟΚ με τον Ολυμπιακό Καρδίτσας πήγε στην παράταση αφού ηα κανονική διάρκεια έληξε με 57 – 57 όταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και πάλι ο Κώστας Ούτος έκανε το 57 – 54 και οι φιλοξενούμενοι με βολές μείωσαν σε 57 – 57.

Από εκεί και πέρα το πεντάλεπτο της παράτασης αν και βρήκε και τις δυο ομάδες κουρασμένες από την ροή του παιχνιδιού, οι παίχτες του ΑΟΚ πήραν στο προβάδισμα παλεύοντας το παιχνίδι και νίκησαν με 69 – 63.

Μια σπουδαία νίκη που ανεβάζει την ψυχολογία και αλλά και την ομάδα στον βαθμολογικό πίνακα!