Με περισσότερους από 60 δρομείς και με τριάδα στο βάθρο ο Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων στο 3ο Plastira’s Lake Trail Race

0 238

Στη γιορτή του μαζικού – λαϊκού  αθλητισμού 3ο Plastiras Lake Trail Race συμμετείχε χθες ο Σύλλογός μας με περισσότερους από 60 δρομείς ! Και πώς να μην είναι γιορτή όταν παρόλες τις άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν τις προηγούμενες μέρες συγκεντρώθηκαν περισσότεροι από 500 δρομείς στα 2 αγωνίσματα που έλαβαν χώρα ,το μεγάλο των 20 χλμ. και τον Παραλίμνιο των 10 χλμ. .Ένας αγώνας κόσμημα για την περιοχή καθώς εξελίσσεται στις όχθες της Λίμνης Πλαστήρας και στον ορεινό όγκο αυτής. Ειδικά η μεγάλη διαδρομή των 20 χλμ. είναι από τους πιο όμορφους ορεινούς αγώνες καθώς οι εναλλαγές σε τοπία και τερέν είναι συνεχείς ! Όλα αυτά σε συνδυασμό με μια παρέα δρομέων διοργανωτών με μεράκι έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν έναν πανέμορφο αγώνα σε όλα τα επίπεδα με μεγάλη δυναμική για τα επόμενα χρόνια!

Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων : Η πολυπληθέστερη Συμμετοχή

Ο Σύλλογός μας είχε αγκαλιάσει την προσπάθεια των διοργανωτών και τα 2 προηγούμενα χρόνια. Φέτος όμως οι συμμετοχές μας ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο .Συνολικά  66 δρομείς μας ,αριθμός ρεκόρ ! συμμετείχαν στα 2 αγωνίσματα .Στον αγώνα των 20 χλμ.  έλαβαν μέρος 35 δρομείς μας , ενώ στο 10 άρι 31. Με τόσες πολλές συμμετέχοντες ήρθε μια ακόμη ομαδική διάκριση για τον Σύλλογό μας καθώς ήταν η πολυπληθέστερη αποστολή  της διοργάνωσης .

Τρεις πρώτοι οι δρομείς μας Χριστάνας , Γκιζλής και Ρούσσας στον αγώνα των 20 χλμ.

Αυτό που συνέβη στον φετινό αγώνα των 20 χλμ. δεν ξέρουμε αν έχει ξανασυμβεί ποτέ στην ιστορία του Συλλόγου μας ! Σε αγώνα με τόσες πολλές συμμετοχές τρεις δρομείς μας να καταλάβουν τις τρεις πρώτες θέσεις γενικής ! Στην πρώτη θέση τερμάτισε για τρίτη συνεχή χρονιά  ο  συνήθης ύποπτος , Αχιλλέας Χριστάνας ! Έτσι, πέτυχε ένα μοναδικό επίτευγμα καθώς έχει κερδίσει 3 στις 3 διοργανώσεις. Φέτος τερμάτισε σε 1:38:27 ! Στην δεύτερη θέση τον ακολούθησε όπως και πριν ένα μήνα περίπου στο Γεντίκι trail o Άρης Γκιζλής με επίδοση 1:38:41 ,ενώ την 3άδα έκλεισε στην επανεμφάνισή του ο Νίκος Ρούσσας με επίδοση 1:40:14 !

Διάκριση και σε ηλικιακές κατηγορίες!

Διάκριση και στις γυναίκες με την Βάσω Ρούσσα να τερματίζει τέταρτη γυναίκα και πρώτη στην κατηγορία της με επίδοση 2:22:27! Τέλος, και ο Θανάσης Οικονόμου τερμάτισε τρίτος στην ηλικιακή του κατηγορία με επίδοση 2:06:32!

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των δρομέων μας στον αγώνα των 20 χλμ. :

1 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΡΙΣΤΑΝΑΣ 1:38:28
2 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΚΙΖΛΗΣ 1:38:42
3 ΝΙΚΟΣ ΡΟΥΣΣΑΣ 1:40:15
4 VASILEIOS BOURAZANAS 1:55:30
5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ 2:02:56
6 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΠΛΟΥΓΟΥΡΑΣ 2:05:05
7 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΚΑΙΤΣΑΣ 2:05:41
8 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2:06:32
9 ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΣ 2:07:22
10 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΚΟΡΑΣ 2:08:42
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ 2:12:11
12 ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 2:12:16
13 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ 2:15:07
14 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗΣ 2:17:38
15 ΚΟΥΤΣΙΜΠΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2:22:08
16 ΒΑΣΩ ΡΟΥΣΣΑ 2:22:28
17 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΣΟΓΙΑΣ 2:22:47
18 ΣΤΕΛΙΟΣ ΤΙΓΚΑΣ 2:23:18
19 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΟΥΡΚΑΣ 2:24:41
20 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ 2:28:12
21 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ 2:30:21
22 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΙΛΙΜΕΝΗΣ 2:30:28
23 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΥΡΚΑΣ 2:33:51
24 ΒΥΡΩΝ ΓΙΟΝΤΖΗΣ 2:35:45
25 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2:35:45
26 ΝΙΚΟΣ ΡΕΜΜΑΣ 2:35:46
27 ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΖΙΚΑΣ 2:43:55
28 ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΗΝΤΖΙΟΒΑΣ 2:43:56
29 ΦΛΩΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2:46:17
30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΖΟΣ 2:46:22
31 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΣΙΟΣ 2:55:17
32 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΣΕΓΓΗΣ 2:55:21
33 ΡΟΥΛΑ ΚΟΣΒΥΡΑ 3:01:58
34 ΕΛΙΖΑ ΖΗΝΤΖΟΒΑ 3:08:33
35 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΧΑΝΟΥ 3:22:56

 

Πολλές συμμετοχές και διακρίσεις και στα 10 χλμ.

Πολλές συμμετοχές και διακρίσεις για τον Σύλλογό μας  και στα 10 χλμ. Συνολικά 31 δρομείς έλαβαν μέρος και απήλαυσαν μια πανέμορφη παραλίμνια διαδρομή.Την καλύτερη επίδοση από τους δρομείς μας πέτυχε ο γραμματέας του Συλλόγου μας Δημήτρης Μουχάκης καθώς τερμάτισε σε 43:22 .Με την επίδοση αυτή τερμάτισε στην 4η θέση γενικής και κατέλαβε την πρώτη θέση στην ηλιακή του κατηγορία! Διάκριση επίσης για τον Αχιλλέα Γρηγορίου που τερμάτισε σε 45:15 και κατέλαβε τη 2η θέση στην κατηγορία του .

Τέλος, και η Νατάσα Τριμίντζιου διακρίθηκε στην κατηγορία της καθώς τερμάτισε 2η με επίδοση 1:01:04 .Ακολουθούν τα αποτελέσματα των 10 χλμ. και φωτογραφίες των δρομέων μας από τους 2 αγώνες :

1 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΥΧΑΚΗΣ 0:43:22
2 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 0:45:19
3 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΙΒΑΝΗΣ 0:51:03
4 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΝΤΩΝΟΥΛΑΣ 0:52:38
5 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΟΥΡΖΙΩΤΗΣ 0:53:15
6 ΗΛΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ 0:53:25
7 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΤΟΓΚΑΣ 0:54:33
8 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΣΗΣ 0:55:17
9 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ 0:56:43
10 NIKOΣ MAPKOΠOYΛOΣ 0:57:34
11 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΡΔΑΡΑΣ 0:58:14
12 ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 0:58:41
13 ΘΩΜΑΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0:58:44
14 ΘΩΜΑΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ 0:58:47
15 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΤΣΙΡΑΣ 0:59:35
16 ΝΑΤΑΣΣΑ ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΥ 1:01:04
17 ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ 1:01:14
18 ΓΙΑΝΝΗΣ MΠAPΔAΣ 1:01:17
19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΓΚΟΣ 1:01:49
20 ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΑΡΑΔΗΜΑ 1:01:53
21 ΜΑΡΙΝΑ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ 1:02:02
22 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΚΑΒΟΣ 1:02:38
23 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΣΙΟΥΡΗΣ 1:02:48
24 ΕΛΕΝΗ ΡΑΜΙΩΤΗ 1:03:02
25 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΠΕΛΕΤΣΙΩΤΗ 1:04:04
26 ΕΥΑ ΜΑΤΘΑΙΟΥ 1:05:52
27 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ 1:06:43
28 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΙΑΚΟΥΜΗΣ 1:06:58
29 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΟΥΤΟΓΙΩΡΓΟΣ 1:09:06
30 ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΡΑΛΙΣΤΑ 1:15:27
31 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΟΥΤΣΙΑΝΙΤΗ 1:15:27

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.