Ο Άρης Περιστέρας πήρε και την Φήκη και προχωρά μόνος στην κορυφή – Βαθμούς νίκης για τον Πανχασιακό

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το πρωί ο Άρης Περιστέρας επί της Φήκης στο γήπεδο της Περιστέρας.

0 358

Ο Άρης έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση που συνοδεύτηκε με την ανάλογη επιτυχία και ήταν ο νικητής του ντέρμπι με την Φήκη Κερδίζοντας με 1 – 0 μετά από γκολ του Λεωνίδα Μπουτίνα. Η Φήκη είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και η διαφορά με τον Άρη αυξήθηκε στους επτά βαθμούς.

Δεν κατάφερε ο Α.Ο Βυτουμά να κρατήσει  2 – 0 του πρώτου ημιχρόνου στο οποίο προηγούνταν, στο σημςερινό παιχνίδι με τους Γόμφους. Η ομάδα του killer Νίκου Στεφόπουλου προηγήθηκε με 2 – 0 στο 1ο ημίχρονο με γκολ των Λίτσιου και Τάσιου αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Με νίκη υπέρ του Πανχασιακού έληξε το σημερινό παιχνίδι με την Λυγαριά στο γήπεδο του Γαύρου. Ο Γιώργος Πούλιος πέτυχε 2 γκολ στο σημερινό παιχνίδι και ένα ο Δημήτρης Τρικάλης. Το παιχνίδι έληξε 3 – 1.

Ο Άγιαξ Ασπροκκλησιάς αν και προηγήθηκε στο σκορ με 0 – 3 το παιχνίδι τελείωσε υπέρ του Πορταϊκού με 3 – 1.