Νίκη του Α.Σ Μετέωρα στην Αγία Μονή – Νίκη με ανατροπή… για την Κρύα Βρύση στην Διάβα

Μια ακόμη νίκη μετρά η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα στην σημερινή αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Ερασιτεχνικής.

0 396

Η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα κέρδισε εκτός έδρας την Αγία Μονή με 0 – 2. Τα γκολ της ομάδας των Μετεώρων πέτυχαν οι Σακελλαρίδης και Αλμπάνης Σταύρος

Η Κρύα Βρύση που έπαιξε στην έδρα της, στο γήπεδο της Διάβας, υποδέχθηκε την ομάδα του Αγ. Οικουμένιου η οποία και προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν, η ομάδα της Κρύας Βρύσης προσαρμόστηκε στον αγωνιστικό χώρο και κατόρθωσε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει τη νίκη με 3 – 2. Τα γκολ της Κρύας Βρύσης πέτυχαν οι Αγγελάκης και Αυγέρος ( 2 το ένα με χτύπημα πέναλτι ).

Ο Βράχος πήρε βαθμούς άνευ αγώνα καθώς η ομάδα του Προδρόμου δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα…