Νίκη για τα Μετέωρα – Ισοπαλίες για Βράχο Καστρακίου και Κρύα Βρύση – Αποτελέσματα

Με σκορ 3 – 1 κέρδισε η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα τον Άγιαξ Ασπροκκλησιάς στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο “Βασίλης Καρακίτισιος”.

0 272

Η ομάδα του Α.Σ Μετέωρα προηγήθηκε στο σκορ με 2 – 0 από γκολ των Γραβάνη και Κουβελά, ενώ στην αρχή του 2ου ημιχρόνου ο Άγιαξ με γκολ του Γιάννη Καλτσούδα μείωσε σε 2 – 1. Τα Μετέωρα όμως δεν έμειναν στα δυο γκολ και το τρίτο ήρθε από τον Παναγιώτη Αυγέρο.

Έτσι το “τοπικό ντέρμπι” έληξε υπέρ των Μετεώρων με 3 – 1

Άτυχη ήταν η Κρύα Βρύση στην Φήκη αφού η ισοπαλία κρίθηκε στις καθυστερήσεις όταν στο 92′ ο Κυργιάζος έκανε το 1 – 2 και η Φήκη μείωσε στο 94′ σε 2 – 2. Τα δυο γκολ της Κρύας Βρύσης πέτυχε όπως προαναφέραμε ο Κυργιάζος και ο Σιούτας.

Στο Λογγάκι ο Βράχος Καστρακίου πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Ζαλαβρά κάνοντας το τελικό 1 – 1.