Νέες επιτυχίες απο καλαμπακιωτες αθλητές σε αγώνα ορεινής ποδηλασίας στον Βουτσαρά Ιωαννίνων!

0 1.129

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η αποστολή των αθλητών του Meteora M.T.B team στον Βουτσαρά Ιωαννίνων καθώς και οι τέσσερις ανέβηκαν στο βάθρο των κατηγοριών τους!

Συγκεκριμένα ο Θεοδωρακος Δημήτριος κατέκτησε την πρώτη θεση στην διαδρομή των 32 χιλιομέτρων στην ηλικιακή κατηγορία 40-49 !

Στην δεύτερη θέση τής ίδιας κατηγορίας ανέβηκε ο ΛΑΓΟΥΔΗΣ Παναγιώτης και την δεύτερη θέση στην ιδια διαδρομή στην ηλικιακή κατηγορία του κατέκτησε ο ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ Ζησης παρά το γεγονός οτι ειχε μια άσχημη πτώση στο ξεκίνημα του αγώνα.

Τέλος ο μικρότερος αθλητής της ομάδας ΠΑΠΑΤΖΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Θάνος κέρδισε την πρώτη θεση στην διαδρομή των 18 χιλιομέτρων δείχνοντας το ταλέντο του σε μια πολύ τεχνική και απαιτητική διαδρομή!