Μια ακόμη νίκη μετρά ο Άρης – Ήττες για Βυτουμά, Άγιαξ και Χρυσομηλιά

Σήμερα το πρωί έγιναν τα παιχνίδια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής του Β’ ομίλου.

0 449

Ο Άρης Περιστέρας είχε ένα πολύ εύκολο πρωινό στο γήπεδο της Περιστέρας με τον Κεφαλοβρυσιακό κερδίζοντας τον με 4 – 0. Τα γκολ πέτυχαν οι Ράππας ( 2 ), Τάτσιος και Τζιώρας.

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι Δροσερό/ Μουριά – Πανχασιακός που έγινε σήμερα το πρωί. Η ομάδα του Σάκη Γεωργαλή πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και συνεχίζει με τον δικό της ρυθμό…

Με το βαρύ 5 – 0 ηττήθηκε σήμερα η ομάδα του Άγιαξ Ασπροκκλησιάς στην Πιαλεία από την τοπική ομάδα. Η ομάδα του Ηλία Γκουλιάφα αγωνίστικε με πολλές απουσίες που έιχαν ως αποτέλεσμα το βαρύ σκορ.

Την ήττα γνώρισε και η ομάδα της Χρυσομηλιάς στο σημερινό παιχνίδι με σκορ 3 – 0 από το Κηπάκι.

Ο Βυτουμάς δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο σημερινό παιχνίδι με τον Πορταϊκό στο γήπεδο του Βυτουμά. Αν και στο 1ο ημίχρονο είχε όλα τα φόντα για γκολ και να προηγηθεί στο σκορ, στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 0 – 3.