Συνεδρίαση ενημέρωσης πιθανόν του Δημοτικού Συμβουλίου θα γίνει την επόμενη εβδομάδα σύμφωνα με την απάντηση του Δημάρχου Δήμου Μετεώρων κ. Αβραμόπουλου στον Αρχηγό της Μείζωνος αντιπολίτευσης κ. Σωτήρη Παπαχρήστο.
Συγκεκριμένα ο κ. Παπαχρήστος στην τοποθέτηση του στην έναρξη της Συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου ζήτησε να πληροφορηθεί αν θα γίνει η συνεδρίαση για τις οφειλές του Δήμου όπως είχε ειπωθεί από τον Δήμαρχο.
Ο κ. Αβραμόπουλος απάντησε πως μπορεί να γίνει ή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου ή ενημέρωση των επικεφαλής. Σε όλες τις περιπτώσεις θα είναι ανοιχτή προς όλους να την παρακολουθήσουν και όλα θα βγουν στο φώς!!!