Κυπελλούχοι για ακόμα μια φορά – Τα Μετεώρα σήκωσαν την κούπα σήμερα στο γήπεδο των Τρικάλων

Ξεκίνησε πριν λίγα λεπτά ο αγώνας Κυπέλλου μεταξύ των ομάδων Α.Σ Μετέωρα και Αχιλλέα Μπάρας στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων.

0 287

πατήστε F5 για ανανέωση

Για την ομάδα των Μετεώρων αγωνίζονται οι: Γεωργίου, Αυγέρος, Γιαννούλας, Βουλτσίδης, Γκόβαρης, Αγγελάκης, Κεραμάς, Παπαγεωργόπουλος, Σιούτας, Παππάς και Τσίκαρης.

Για την Μπάρα παίζουν οι: Τσακτσίρας, Παπακώστας Κ., Ζελενίτσας, Καπέλλας, Παπαστεριάδης, Παπαχρήστος, Μπαμπούρης, Τσουλάι, Τριγώνης, Κοτρώτσιος και Σελίμης.

Στα 5 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού δεν υπήρξε κάποια καλή στιγμή για τις δυο ομάδες.

Στο 9′ σουτ του Λευτέρη Γιαννούλα του Α.Σ Μετέωρα απέκρουσε ο τερματοφύλλακας.

Στο 10 σουτ του Βουλτσίδη και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ….

Στο 15 μια καλή ευκαιρία για τον Αχιλλέα Μπάρας καθώς από χτύπημα κόρνερ η μπάλα παραλίγο στην εστία των Μετεώρων. Με επέμβαση του Γκόβαρη η μπάλα βγήκε εκτός περιοχής.

Στο 18ο λεπτό του παιχνιδιού το σκορ παραμένει 1 – 0 υπέρ των Μετεώρων με την ομάδα της Καλαμπάκας να έχει την υπεροχή της μπάλας.

Στο 20ο λεπτό χτύπημα φάλουλ του Κεραμά στα χέρια του τερματοφύλακα της Μπάρας.

Στο 23 καλή ευκαιρία για την ομάδα των Μετεώρων αλλά η μπάλα άουτ.

Στο 26ο λεπτό σούτ του Παπαγεωργόπουλου απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Μπάρας.

Στο 30ο λεπτό σούτ του Κεραμά απέκρουσε ο Τσακτσίρας.

Στο 32ο λεπτό ο Κεραμάς δίνει στον Γιαννούλα που βρίσκει τα δίχτυα αλλά ήταν οφσαιντ.

Παραμένει το 1- 0  υπέρ των Μετεώρων στο γήποδο των Τρικάλων.

Στο 33ο λεπτό φάουλ για την ομάδα των Μετεώρων έξω από την μεγάλη περιοχή, χτύπησε ο Κεραμάς.

Στο 35ο λεπτό ο Αυγέρος Παναγιώτης έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2 – 0 για τα Μετεώρα. Η μπάλα πέρασε “λίγο” άουτ.

Στο 37 λεπτό πρωτη αλλαγή για τον αχιλλέα Μπάρας. Ο Παπαθανασίου στη θέση του Τσουλάι.

Στο 45ο λεπτό το παιχνίδι κυπέλλου στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων παραμένει 1 – 0 υπέρ των Μετεώρων.

Οι δυο ομάδες οδηγούνται στα αποδυτήρια με την ομάδα των Μετεώρων να κερδίζει με 1 – 0 και να έχει την υπεροχή της Μπάλας…

2ο ημίχρονο

—– Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου η ομάδα των Μετεώρων προσπαθεί για το 2ο γκολ με καλή ευκαιρία του Παπαγεωργόπουλου.

Το παιχνίδι παρακολοθούν πάρα πολλοί φίλαθλοι και των δυο ομάδων. ( θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ ).

Στο 60 πολύ καλή στιγμή του Τρυγώνη για να μειώσει το σκορ. Η μπάλα άουτ.

Στο 63ο λεπτό αλλαγή για την ομάδα των Μετέωρων. Ο Κουβελάς περνά στην θέση του Κουβελά.

Κεραμάς σουτ η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Τσακτσίρα.

Σουτ του Κεραμά απέκρουσε ο Τσακτσίρας.

Στο 74 καλή ευκαιρία για την Μπάρα, η μπάλα άουτ.

Στο 82ο λεπτό αλλαγή για την ομάδα των Μετεώρων. Σαμούτης στη θέση του Αγγελάκη

Γκολλλλλ του Σαμούτη στο 87.

Λίγο πριν το τέλος χτύπημα φάουλ του Κεραμά που εκτέλεσε ο ίδιος βρήκε τα δίχτυα..