Η κλήρωση της Super League 1 για την σεζόν 2019-2020

0 387

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 1 –  Ολυμπιακός-Αστέρας, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός, ΑΕΚ-Ξάνθη, Λαμία-Παναθηναϊκός τα  ματς της πρεμιέρας που ξεχωρίζουν – Από την 4η αγωνιστική αρχίζουν τα ντέρμπι

Ήταν η πιο γρήγορη κλήρωση πρωταθλήματος στην ιστορία του ελληνικού πρωταθλήματος κι αυτό φυσικά δεν οφείλονταν στο ότι οι ομάδες την επόμενη σεζόν (2019-2020) έγιναν 14 από 16…

Η φετινή καινοτομία της Λίγκας να συνεργαστεί με γαλλική εταιρία η οποία παρέχει υπηρεσίες σε κορυφαία πρωταθλήματα του εξωτερικού, αλλά και ποδοσφαιρικές ομοσπονδίες, μετέτρεψε τη πολύπλοκη διαδικασία σε (λόγω των πολυάριθμων κλειδαρίθμων) σε… παιχνιδάκι καθώς μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπα το πρόγραμμα είχε αποκαλυφθεί επί οθόνης.

Έτσι στην πρεμιέρα οι αγώνες που θα διεξαχθούν το διήμερο 24-25 Αυγούστου είναι οι εξής:

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

ΑΕΚ-Ξάνθη
Λαμία-Παναθηναϊκός
Άρης-ΟΦΗ

Πανιώνιος-Βόλος
Ατρόμητος-Λάρισα

Αναλυτικά το υπόλοιπο πρόγραμμα:
2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 1-2 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Βόλος – Άρης
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Λαμία – Ατρόμητος

3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ – Λαμία
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Άρης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Βόλος
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΑΕΛ

4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος
Βόλος – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Άρης
Λαμία – Πανιώνιος

5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Βόλος
Άρης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Λαμία
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου)
ΑΕΛ – ΑΕΚ
Άρης – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Βόλος – Ατρόμητος
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Λαμία – Παναιτωλικός

7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ – Βόλος
Ξάνθη – Άρης
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – ΑΕΛ
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ – Λαμία

8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου)
Άρης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Ατρόμητος – Πανιώνιος
Βόλος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Ξάνθη
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ξάνθη – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Άρης
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Λαμία – Βόλος

10η αγωνιστική (8-11 Νοεμβρίου)
ΑΕΛ – Λαμία
Ξάνθη – Πανιώνιος
Άρης – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Λαμία – Ξάνθη

12η αγωνιστική (30/11, 1-2 Δεκεμβρίου)
ΑΕΛ – Βόλος
Ξάνθη – Ατρόμητος
Άρης – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

 

πηγη protothema.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.