Ήττα των Μετεώρων στην Αταλάντη για το Κύπελλο Ελλάδος

0 630

Την ήττα γνώρισαν στην Αταλάντη τα Μετέωρα στην α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα της Καλαμπάκας σήμερα το απόγευμα στις 17:00 αγωνίστηκε στο γήπεδο της Αταλάντης με την τοπική ομάδα όπου και ηττήθηκε 2 – 0, με γκολ στο 1ο και 2ο ημίχρονο.

Στην 3η ζώνη που αγωνίζονται τα Μετέωρα έγιναν τα παιχνίδια:

Τηλυκράτης ( Πρέβεζας/Λευκάδας ) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 3-1 ( Σάββατο )
Θιναλιακός ( Κέρκυρας ) – Ποταμιά ( Ευρυτανίας ) 2-1 ΤΕΛΙΚΟ ( 16:30 )
Ελασσόνα ( Λάρισας ) – Σούλι Παραμυθιάς ( Θεσπρωτίας ) 4 – 2
Αταλάντη ( Φθιώτιδας ) – Μετέωρα ( Τρικάλων ) – 2 – 0

Τα αποτελέσματα των αγώνων της 1ης φάσης από mikriliga.gr

1η Ζώνη

Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – *Πανδραμαϊκός (Δράμας) ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- *Αετός Ορφανού (Καβάλας) 0-7 ΤΕΛΙΚΟ
*Πανσερραϊκός (Σερρών)– Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης) (1-1 κ.δ – 2-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ) 4-3 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ

2η Ζώνη

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – *ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) 0-4 ΤΕΛΙΚΟ
*Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) (2-2 κ.δ) 3-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΟ
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – *Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας) 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

3η Ζώνη

*Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 3-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 24/8-17:00)
*Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας) 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (16:30)
*Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) (0-0 κ.δ) 4-2 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ
*Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

4η Ζώνη

Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – *Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (16:00)
*Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας) 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) (Τετάρτη 28/8-16:00)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) ΑΝΑΒΟΛΗ

5η Ζώνη

*ΠΣ “Η Σπάρτη” (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (16:00)
*Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) (Τετάρτη 28/8-17:00)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου) ΑΝΑΒΟΛΗ

6η Ζώνη

Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – *Εθνικός (Πειραιά) (2-2 κ.δ) 2-3 ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΙΚΟ
*Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – *ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων) 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών) (Τετάρτη 28/8-17:00)

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.