Ισόπαλο το φιλικό της Κρύας Βρύσης με την Φαρκαδόνα

Ισόπαλο ήρθε το αποτέλεσμα στο δεύτερο φιλικό της ΑΕΦ με την Κρύα Βρύση στο “Θεοδώρου – Οικονομούλας”.

0 420

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο είχαν τη δυνατότητα να δούνε αρκετά γκολ και φάσεις. Το άσχημο για την ομάδα της Φαρκαδόνας ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του Λευτέρη Τιούτιου στο 15ο λεπτό του αγώνα, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στο δεξί του αστράγαλο και θα λείψει από την ομάδα για τουλάχιστον ένα μήνα.

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον από την αρχή και η Κρύα Βρύση ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί με 2 γκολ από το 20′ μέχρι το 25′ με τους Αβραμόπουλο και Λ. Μπαούτη, αιφνιδιάζοντας την ομάδα της Φαρκαδόνας η οποία απάντησε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο φέρνοντας το παιχνίδι ξανά στα ίσα. Στο 30′ ο Μαλτέζας με ατομική προσπάθεια έκανε το 1-2 και στο 34′ ο Γρηγορίου με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε την ισοφάριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές δοκίμασαν αρκετά σε πρόσωπα και θέσεις αλλά το παιχνίδι δεν έχασε το ενδιαφέρον του.

Στο 56′ η ΑΕΦ αναπτύχθηκε όμορφα από δεξιά και μετά από συνεργασία Μυστακίδη Γούτσιου, ο τελευταίος έβγαλε μια πολύ όμορφη μπαλιά στον κενό χώρο για τον Γρηγορίου ο οποίος πλάσαρε εύκολα για να κάνει το 3-2.

Η Φαρκαδόνα συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας και σε μια ακόμα επίθεση στο 70′ διεύρυνε το σκορ με το Μυστακίδη να κάνει το 4-2 με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Η παίχτες της Κρύας Βρύσης πίεσαν αρκετά στο τελευταίο 10λεπτο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ που πέτυχαν στο 82′ και στο 88′ οι Καλτσούδας και Ζαρκάδας.

Για την ΑΕΦ αγωνίστηκαν: Σαπουνάκης (Ράχης 70′), Μπαγιώτης Κ., Μαλαχτάρης, Τσιόγκας (Τσιάμης 56′), Βολιώτης (Μπαγιώτης Π.), Γούτσιος (Εμμανουήλ 75′), Τοιούτιος (Μυστακίδης 15′), Παππάς Αθ.(Αυγέρης 60′), Παπαδόπουλος, Μαλτέζας (Παππάς Αρ. 70′), Γρηγορίου (Ντουρντούνης 65′).

Για την Κρύα Βρύση αγωνίστηκαν: Κωτούλας, Ράτζας, Τσακνάκης, Αλμπάνης Α., Λιάκος, Ζαλαβράς, Αλμπάνης Β., Χαϊταλής, Μπαούτης, Αβραμόπουλος, Πούλιος.

Έπαιξαν και οι :Μανώλης Ν., Κυριάζος, Καλτσούδας, Ζαρακότας, Κύργος, Μυλωνάς, Ζαρκάδας, Παπαγεωργίου.