Ημέρα Κρασιού και Μούστου στο Καστράκι
Εκδήλωση αφιερωμένη στο κρασί τον μούστο και γενικότερα στα παράγωγα του αμπελιού διοργάνωσε η "Τουριστική Παρέμβαση" στην κεντρική πλατεία του Καστρακίου την περασμένη Πέμπτη. Όσοι βρέθηκαν εκεί είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μοναδικές γεύσεις και να γευτούν προϊόντα από τα χέρια των γυναικών του Καστρακίου όπως παλιά.
Εκδήλωση αφιερωμένη στο κρασί τον μούστο και γενικότερα στα παράγωγα του αμπελιού διοργάνωσε η "Τουριστική Παρέμβαση" στην κεντρική πλατεία του Καστρακίου την περασμένη Πέμπτη. Όσοι βρέθηκαν εκεί είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μοναδικές γεύσεις και να γευτούν προϊόντα από τα χέρια των γυναικών του Καστρακίου όπως παλιά.
Επίσης στην εκδήλωση βρέθηκε και το συγκρότημα "Τρικαλινές Νότες" και ντόπιοι καλλιτέχνες όπως ο Λάκης Κορδέλας και ο Γιάννης Σκονδριάννης.
![Touristiki_ParemvasiSUC51843 Touristiki_ParemvasiSUC51843](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2007/09/Touristiki_ParemvasiSUC51843.jpg)
![Touristiki_ParemvasiSUC51824 Touristiki_ParemvasiSUC51824](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2007/09/Touristiki_ParemvasiSUC51824.jpg)
![Touristiki_ParemvasiSUC51842 Touristiki_ParemvasiSUC51842](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2007/09/Touristiki_ParemvasiSUC51842.jpg)
![Touristiki_ParemvasiSUC51834 Touristiki_ParemvasiSUC51834](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2007/09/Touristiki_ParemvasiSUC51834.jpg)
![Touristiki_ParemvasiSUC51814 Touristiki_ParemvasiSUC51814](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2007/09/Touristiki_ParemvasiSUC51814.jpg)