Η ομάδα της “Ραψωδίας” έφτασε στην πηγή αλλα δεν την άφησαν να πιεί νερό…

Την περασμένη Τρίτη 17 Ιουλίου το βράδυ διεξήχθη ο τελικός του 6ου Τουρνουά 8Χ8 Friends Sports cafe που διοργανώθηκε στο Athletic Park "Αποστόλης Καρακούσης". Η Καλαμπακιώτικη ομάδα του cafe Ραψωδία αγωνίστηκε με την Τρικαλινή ομάδα "Σφυριά" και έχασε με σκορ 3-2 και ένα γκολ που αμφισβητήθηκε από αρκετούς το οποίο δόθηκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

0 669

Το σκορ άνοιξε μόλις στα 10 πρώτα δευτερόλεπτα ο Σαλταπίδας της Ραψωδίας αλλά στο 7′ ο Βαγγέλης Τσιούκας έκανε το 1-1. Ο Άκης Βαρνακιώτης, έδωσε στο 31′ το προβάδισμα στα Σφυριά και η Καλαμπακιώτικη ομάδα ισοφάρισε στο 37′ με τον Αβραμόπουλο. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα οδηγούνταν στην παράταση με το 2 – 2 να επικρατή, σουτ του Τσιούκα στο τελευταίο λεπτό η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι για να σκάσει εν συνεχεία η μπάλα μέσα από την γραμμή του τέρματος – πάντα κατά τη γνώμη του ενός εκ των διαιτητών, του αγώνα ο οποίος ήταν σχεδόν στο κέντρο του γηπέδου δίνοντας το γκολ υπέρ των σφυριών – καθαρίζοντας το παιχνίδι. Μια φάση η οποία αμφισβητήθηκε αρκετά από τους παίχτες και φιλάθλους της Ραψωδίας καθώς και αρκετών που παρακολουθούσαν το παιχνίδι. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό μεταξύ των δυο ομάδων και φάνηκε το ταλέντο καθώς και η αποφασιστικότητα τους για την διεκδίκηση του κυπέλλου προσφέροντας υψηλό θέαμα στους αρκετούς φιλάθλους που βρέθηκαν εκεί. Εκείνο που πρωτοτύπησε στον αγώνα αυτό, ήταν και η απάντηση του ενός εκ των διαιτητών του αγώνα – πού έδωσε και το αμφισβητούμενου γκολ – όπου σε σχόλιο φιλάθλου της Ραψωδίας "πήγαινε να πάρεις κι εσύ το μετάλλιο σου" εννοώντας για το αμφισβητούμενο γκολ, ο διαιτητής απάντησε "θα τα πούμε έξω". Καλό θα είναι σε οποιοδήποτε αγώνα, οποιουδήποτε μεγέθους κι αν είναι ας κρατούνται οι ανάλογες τυπικότητες.