Η Ακαδημία Μετέωρα σήκωσε την Κούπα στον τελικό του παιδικού Πρωταθλήματος!!!!

Ξεκίνησε πριν λίγο στο γήπεδο του Μεγαλοχωρίου ο Τελικός του παιδικού Πρωταθλήματος μεταξύ των ομάδων Δήμητρα/Απόλλων – ΑΣ Μετέωρα.

0 498

Το δεύτερο κύπελλο στο παιδικό πρωτάθλημα κέρδισε στην ιστορία της η παιδική ομάδα του Α.Σ Μετέωρα σήμερα στο γήπεδο του Μεγαλοχωρίου

Οι παίχτες του Σπύρου Τσιάκαλου πήραν το σημερινό παιχνίδι στον Τελικό του παιδικού πρωταθλήματος κερδίζοντας την ομάδα Δήμητρα/Απόλλων.

Παρακάτω ακολουθεί η περιγραφή όπως την μεταδώσαμε από το γήπεδο του Μεγαλοχωρίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Δήμητρα να πιέζει την ομάδα των Μετεώρων με μια καλή φάση στο 15΄όπου η μπάλα έπαιξε στην εστία του Μποζοβίτη από τον Μούτσιο της Δήμητρας να έχει δοκάρι….

Το σκορ παραμένει 0 – 0 και οι δεκάδες φίλαθλοι και των δυο ομάδων απολαμβάνουν ένα πολύ καλό παιχνίδι….

πατήστε F5 για να ανανέωση

Στο 20ο λεπτό του αγώνα η ζέστη αφόρητη στο γήπεδο του Μεγαλοχωρίου και ο διαιτητής στέλνει τους παίχτες για νερό….

26′ Αισθητή η απουσία των Μετεώρων στον χωρο της επίθεσης λόγο της απουσίας του Χρήστου Ζαρακώτα.

29′ Ο τερματοφύλακας Μποζοβίτης δέχεται την ιατρική φροντίδα μετά από φάση στην εστία του

33′ η ομάδα της Δήμητρας/Απόλλων προηγείται με γκολ κεφαλιά του Βενέτη…

40΄Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα των Μετεώρων με σουτ του Βουλτσίδη.

41′ Τα Μετέωρα ισοφάρισαν με γκολ του Τσατσου στις καθυστερήσεις….

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο του παιχνιδιού. Το παιχνίδι είναι ισόπαλο 1 – 1 με τις ομάδες να αγωνίζονται για να πετύχουν το 2ο γκολ…

Αλλαγή για την ομάδα των Μετέωρων. Στην θέση του Τσάτσου πέρασε ο Μπέλλος.

Στην θέση του Βουλτίδη πέρασε ο Σαμούτης.

Στην θέση του Παπαπούλιου των Μετεώρων πέρασε ο Τσόλας.

Λιγο πριν την κανονική έναρξη του παιχνιδιού που παραμένει ισόπαλο, η Δήμητρα/Απόλλων έκανε ένα καταπληκτικό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Μποζοβίτης.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έλειξε 1 – 1 και το παιχνίδι πήγε στα Πέναλτι

Η ομάδα των Μετεώρων στάθηκε ανώτερη στο θέμα τις διαδικασίας των πέναλτυ και κέρδισε με γκολ των Κοτσιαλιάνου, Σιούτα, Σαμούτη, Μισιρλή

Θα ακολουθήσει φωτορεπορταζ και βίντεο από το παιχνιδι….