Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας – Δεν τα κατάφερε στα πέναλτι

Στα πέναλτι παίχτηκε η τελευταία πράξη του αγώνα μεταξύ του Γενικού Λυκείου Καλαμπάκας και 6ου Λυκείου Τρικάλων στο γήπεδο του Πυργετού, για το Σχολικό Πρωτάθλημα του Νομού Τρικάλων.

0 262

Η ομάδα του κ. Κώστα Ράντου, έφτασε επάξια στον τελικό και διεκδίκησε το πρωτάθλημα, κάτι που δυστυχώς δεν τα κατάφερε στα πέναλτι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το 6ο λύκειο να μπαίνει πιο δυνατά στο παιχνίδι και να έχει δύο δοκάρια στο πρώτο 10 λεπτο. Το Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας αντέδρασε με κάποια σουτ αλλά το 6ο λύκειο ήταν αυτό που είχε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αφού ο Νάκης στην προσπάθεια του να κόψει την μπάλα θα βρει την μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής θα δώσει το πέναλτυ. Ο Παπαγεωργίου όμως έπεσε σωστά και απέκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε. Το ΓΕΛ ανέβασε την απόδοση του και δημιούργησε καλές φάσεις που δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ. Από εκεί και μετά έγιναν κάποιες καλές φάσεις με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να σκοράρουν και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτυ. Σκορ κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού 0 – 0.

Διαδικασία πέναλτι

ΓΕΛ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (απέκρουσε ο τερματοφύλακας)
6ο λύκειο 4-3

Ευχαριστούμε τον Παναγιώτη Παπαγεωργίου για την παραχώρηση των στοιχείων του αγώνα