Φιλική νίκη των Μετεώρων στο παιχνίδι με τον Αχιλλέα Μπάρας

Μετά το τρέξιμο της μίνι προετοιμασίας την προηγούμενη εβδομάδα ενόψει των μπαράζ σήμερα το πρόγραμμα είχε μια φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Αχιλλέα Μπάρας στο γήπεδο της Μπάρας.

0 290

Η ομάδα μας έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και επικράτησε άνετα με 1:4 των αντιπάλων της.

Η ομάδα μας άνοιξε νωρίς το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Κωστή να βρίσκει πλάγια τον Αγγελάκη και αυτός με συστημένη σέντρα στον Γραβάνη και αυτός με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.. η ομάδα της Μπάρας έφερε το παιχνίδι στα ίσια χάρη στο αυτογκόλ του Σκρέκα στο 13ο λεπτό. Στο 29ο λεπτό η ομάδα μας πείρε πάλι το προβάδισμα και πάλι με τον Γραβάνη που μετά από ασίστ του Αυγέρο Π. με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παπανικολάου. Το 1:3 ήρθε στο 59ο λεπτό όταν ο Κωστής εκτέλεσε κόρνερ και ο Γκόβαρης με κεφαλιά να χρήζετε σκόρερ. Το τελικό 1:4 έκανε ο Νταλούκας ότεν ο Τσίκαρης έκανε την κούρσα έσπασε την μπάλα και ο νεαρός Νταλούκας δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να σκοράρει. Να σημειώσουμε εδώ ότι η ομάδα μας είχε και δύο δοκάρια με τον Αγγελάκη και Νταλούκα και ότι ο διαιτητής δεν έδειξε την βούλα σε πεντακάθαρη ανατροπή μέσα στην περιοχή του Νταλούκα.