Μια ακόμη σπουδαία προσθήκη έκανε στο ψηφοδέλτιο του ο Υποψήφιος Δήμαρχος Δήμου Μετεώρων Σωτήρης Παπαχρήστος.
Πρόκειται για την γνωστή συγγραφέα κοινωνιολόγο – εγκληματολόγο του νομού μας κα Ιωάννα Χαρμπέα η οποία θα είναι στο πλευρό του Σωτήρη Παπαχρήστου στις ερχόμενες Δημοτικές Εκλογές και θα στηρίξει την προσπάθεια του συμπολίτη μας για την διεκδίκηση του δημαρχιακού θώκου!
Η Ιωάννα Χαρμπέα με τις πλούσιες γνώσεις της και το μεγάλο της συγγραφικό έργο θα στελεχώσει το ψηφοδέλτιο του Σωτήρη Παπαχρήστου που αποκτά μεγάλη δύναμη και μεγάλο ενδιαφέρον!